Category Archives: Straipsniai

Virtuvės baldai ir jų įvairovė

Kiekviename bute ar name yra vienokia ar kitokia virtuvė. Kaip ir bet kas kitas, ji sensta ir po kurio laiko tenka ją atnaujinti. Tačiau kokius virtuvės baldus rinktis ją atnaujinant yra gana sudėtingas ir daug laiko atsakymo radimui pareikalaujantis klausimas.

Virtuvės baldai - šviesių ir tamsių spalvų žaismas

Virtuvės baldai – šviesių ir tamsių spalvų žaismas

Virtuvės baldai būna labai įvairūs: nuo paprastų pagal tam tikrus bendrus išmatavimus jau pagamintų baldų, kurie puikiai tinka sodams ar sodyboms, nedideliems butams (pavyzdžiui buvusiuose bendrabučiuose ar blokuose) iki sudėtingiausius norus atitinkančių individualių baldų, kuriems gaminti prireikia ne tik laiko, bet ir ilgametės patirties.

Didelę patirtį yra sukaupusi VirtuvesBaldai.lt komanda, kuriai patikėti galima įvairiausių virtuvės baldų gamybą. Ši kompanija už prieinamą kainą pagamins ne tik bet kokius baldus, bet ir padės juos suprojektuoti, išsirinkti medžiagas, spalvas ir kitas smulkmenas, be kurių neįsivaizduojama jokia virtuvė.

Taigi, rinkdamiesi virtuvės baldus turite pradžiai išsiaiškinti ir nuspręsti, kokios virtuvės norite, kas joje turėtų būti ir ko Jums visai nereikia. Pavyzdžiui, kai kuriems žmonėms visai nereikalinga orkaitė ar indų plovimo mašina, mažos spintelės ar reikalingas mažesnis stalčių skaičius, todėl iš anksto įvertinę tai, ko Jums neprireiks galite sutaupyti ir pinigų, ir vietos kitiems, Jums reikalingesniems, daiktams.

Suplanavę savo virtuvę ir ją užsakę gaminti VirtuvesBaldai.lt galėsite būti tikri, jog Jūsų virtuvės bus pagaminta ne tik pagal Jūsų reikalavimus, bet ir atsižvelgiant į patogumą, maksimalų komforto virtuvėje jausmą, ko pasekoje maisto ruoša tampa daug malonesniu ir patogesniu procesu.

Virtuvės baldai, kuomet jie gaminami sertifikatų ir įvairiausių reikalavimų paisančioje VirtuvesBaldai.lt gamykloje, tarnauja ne vieną dešimtį metų ir gali džiuginti net ne vieną kartą, kuri gyvena atnaujintame būste. Tad jei nenorite ateityje keisti dar gerų ir tinkamų naudoti virtuvės baldų dėl to, jog pernelyg įgriso ta pati spalva ar išdėstymas, gerai apgalvokite, ko norite iš susikurkite tokią virtuvę, kuri nenusibostų daugybę metų. Tai puikus būdas įsirengti svajonių virtuvę ir sutaupyti ateityje savo ar savo vaikų pinigus.

Įleidžiamos plautuvės

Įleidžiamos plautuvės – tai viena iš plautuvių rūšių. Jų taip pat galima įsigyti montuojamų po stalviršiu. Visgi pirmiau paminėtos yra vertinamos ir populiarios. Jei būtų kitaip, jos čia paprasčiausiai nefigūruotų. Jei atėjo laikas, kai tenka nusipirkti naują įrenginį ar pabodo senas, įleidžiamos plautuvės tampa domėjimosi objektu. Suprantama, jog atsiranda klausimas, kur geriausia įsigyti. Bano.lt įleidžiamos plautuvės – neabejotinas rinkos lyderis.Juoda plautuvė

Sprendimas, kur pirkti, gali būti priimamas dvejopai – spontaniškai arba apgalvotai. Aišku, daugelis pasakytų, jog pastarasis variantas yra žymiai naudingesnis. Pabandykime išsiaiškinti, kodėl.

Klausimas skamba paprastai – kodėl įleidžiamos plautuvės turėtų būti perkamos apgalvotai?

Argumentų atsakymui netrūksta. Pirmiausia derėtų žengti tiesiai prie kainos temos. Ši reikšminga kone visiems, tad neverta atidėlioti.

Spontaniškumas ir kaina

Kadangi akivaizdu, jog kiekvienas asmuo individualus, nesunku suprasti, jog skirtingumą sustiprina ir poelgiai bei sprendimai. Įleidžiamos plautuvės arba tampa spontanišku pasirinkimu, arba kruopščiai apgalvotu pirkiniu. Tad ir grupės susiformuoja dvi. Pirmoji – spontaniškieji. Šie asmenys kai kuriais atvejais galbūt ir laimi, tačiau rizikuoja permokėti. Sakykime, toks žmogus, gavęs reklamą apie nuolaidą el. paštu, pamanys, kad siūlomos pigiausios įleidžiamos plautuvės. Vis dėlto… Kol spontaniškumo pilnas pirkėjas pasirūpins nauju gaminiu, kitai grupei priklausantis asmuo ramiai ištyrinės, kur iš tiesų žemiausios kainos. Labai tikėtina, kad būtent tas, kuris neskuba, įsigys pigesnį produktą. Tad vienareikšmiškai galima teigti, jog įleidžiamos plautuvės vertos šiokio tokio apgalvojimo. Žinoma, kai kada akcijos tikrai padeda sutaupyti. Puikus pavyzdys – bano.lt.

Bano.lt ir skaičiai

Bano.lt prie kiekvienos plautuvės matomos akcijos. Atsiranda įspūdis, kad, ko gero, kainos buvo išpūstos, tačiau patyrinėju paaiškėja, jog taip nėra. Įleidžiamos plautuvės parduodamos su kartais net 20 procentų viršijančiomis nuolaidomis. Na, o tai iš tiesų nemenka dalis.

Įvairovė

Visgi už skaičių tyrinėjimą dar įdomiau yra dizaino įvairovė. Bano.lt galima rasti visokiausios išvaizdos plautuvių – nuo kompaktiškų apvalių iki masyvių stačiakampių.

Įleidžiamos plautuvės džiugina ne tik akį ir piniginę. Nusipirkus naują gaminį daug smagiau ir naudotis juo. Nemažai pirkėjų dėmesį atkreipia ir į priežiūros sunkumą, tad gamintojams tenka pasistengti ir išpildyti lūkesčius.

 

Kokios yra pagrindinės priežastys, liudijančios, jog „Blue Square Offices“ kompanija – savo rinkos lydėrė?

Iš karto norėčiau užbėgsti įvykiams už akių ir paminėti, jog šis straipsnis orientuosis į pagrindines priežastys, argumentus, liudijančius, jog „Blue Square Offices“ kompanija yra savo rinkos lydėrė. Viliuosi, jog pateikta informacija jus nukreips reikiama kryptimi, kai kitą kartą ieškosite kokybiškų paslaugų.Blue Square building

Žmones, kurie dar nebuvo susidūrę su „Blue Square Offices“ škotų įmone, norėčiau trumpai supažindinti su šios kompanijos veikla. Reikėtų pradėti nuo to, jog „Blue Square Offices“ siūlo virtualių biurų nuomą.

Kas tai per naujovė? Virtualūs biurai yra skirti verslininkams, kurie turi savo asmeninę įmonę ir norėtų ją išplėsti, išgarsinti, perkelti į užsienio rinkas. Visa esmė tame, jog už absurdišką sumą verslininkai gali įregistruoti savo asmeninę kompaniją Škotijoje. Kartu su unikaliu buveinės adresu gautų ir mobiliojo telefono numerį, elektroninio pašto paskyrą, fakso kodus bei asmeninę sekretorę.

Asmeninė sekretorė? Ar ne per gerai skamba? Oi, tikrai ne. Iš tiesų, ši virtualioji asistentė yra ko ne geriau nei samdytas darbuotojas, kadangi milžiniškos algos mokėti nereikia, o ir darbu skųstis tikrai negalėtume.

Iš tiesų, kiek teko bendrauti su žmonėmis, kurie yra įsigiję šiuos „Blue Square Offices“ paketus, bei kiek teko domėtis atsiliepimais – visi žmonės, tarytum susitarę, liudijo, jog tai yra nuostabi kompanija, kuri niekuomet nepalieka bėdoje ir išsamiai konsultuoja. Manyčiau, jog šį kartą žodis tampa, kaip sakoma „ne žvirblis“ ir išsireiškimams pagrindas yra.

Tiesą sakant, net lyginant kainas, sunku būtų rasti konkurentų „Blue Square Offices“ – kartais siūlomi antkainiai šios škotų kompanijos priverčia nusišypsoti. Net sunku pagalvoti, jog dar yra tokių verslininkų, kurie pelną „stumia“ į antrą planą ir, svarbiausia, stengiasi įgyvendinti užsakymus idealiai – „Laimingas klientas – pasisekęs sandoris“ – būtent tokiu principu dirba ši įmonė.

Pateikti argumentai tik įrodo, jog „Blue Square Offices“ – savo rinkos lydėrė, pasiruošusi dirbti ne vien dėl pinigų, tačiau ir dėl klientų gerovės. Puiki konsultacija, malonūs darbuotojai, maži įkainiai – ko gi daugiau reikia?

Telefonų atsakiklių našumas

Ach, koks lengvumas užplūsta ir koks jausmingas įkvėpimas apima, kai pagalvojama apie nuosavą verslą, apie darbą tarp labiausiai patinkančių dalykų, apie veiklos planavimą taip, kaip patinka… Geras vaistas nuo visų ligų tos įkvepiančios svajonės. Ir pildosi jos. Tik yra vienas kabliukas – reikia įdėti pastangų. Vis dėlto kažko labai trokštant pastarųjų pritrūkti neturėtų. Ši įžanga – bandymas paskatinti svajoti, bet svajonių nepalikti likimo valiai. Na, o dabar – prie reikalo.140 skambučių per mėnesį

Nuosavas verslas paminėtas tikrai ne veltui. Taip, turint įmonę galima organizuoti darbus, priimti sprendimus, plėsti gamybą bei kurti naujas darbo vietas. Kai kuriais atvejais viską kontroliuoti galima tiesiog iš namų, tad patrauklumas išties įžvelgiamas. Ir ne koks nors mažas. Šiaip ar taip be užsiėmimo vis tiek neapsieinama. Nesunku suvokti, jog valdant kompaniją reikšmingi veiklą palengvinantys veiksniai. Vienas tokių – telefonų atsakiklių paslauga.

Telefonų atsakikliai, suprantama, yra paslauga, kurią kažkas teikia. Internete nesunku surasti blu-sq telefonų atsakiklius. Tinklalapis atrodo patraukliai bei kokybiškai, tad kyla noras domėtis toliau. Nevardysime visų užkaborių, tačiau būtina paminėti planus (jų čia keturi), apibūdinimą, kaip viskas veikia, o taip pat ir dažniausiai užduodamų klausimų skiltį.

Blu-sq jau iš pirmo žvilgsnio dvelkia kokybe, kuri ilgainiui tikrai neblėsta. Na, o labai svarbu tai, jog telefonų atsakiklius galima palyginti su įrankiu, padedančiu susitelkti į reikšmingiausią veiklą bei teikiančiu milžinišką naudą. Kaip ir statybose kartais geriau naudoti varžtus nei vinis, taip ir verslo pasaulyje telefonų atsakiklių turėjimas pranašesnis negu nieko nežinojimas apie juos.

Ką galima patarti naujokams? Iš pradžių, ko gero, derėtų peržvelgti visą svetainės informaciją, sužinoti, kaip viskas veikia, o tada pamąstyti, kuris planas labiausiai atitiks poreikius. Jaučiama šiokia tokia puslapio dizaino įtaka – nėra noro, kaip sakoma, galva pramušti sienos. Netgi nejučia sugalvojamas palyginimas su romiais Volvo automobilių salonais. Netrūksta žodžių ir palyginimui pagal naudingumo kriterijų – telefonų atsakiklių našumas – tarytum Subaru keturių varančiųjų ratų sistemos našumas žiemą. Kad nei vieno, nei kito bruožo netrūktų, būtina pasirinkti tinkamą kompaniją – tokią, kaip blu-sq.

Skelbimai įmonių kataloge

Norite išreklamuoti savo įmonės verslą, tačiau sukate galvą kaip tai greičiau padaryti? Dabar iš tiesų atsirado nemažai reklaminių agentų, siūlančių savo paslaugas. Tačiau per šias įvairias avantiūristines reklamas verslininkai užmiršta vieną gana paprastą ir nuo seno žinomą būdą, kuris dabar kur kas modernesnis, nei buvo anksčiau. Tai imoniu katalogas – puiki galimybė apie jus sužinoti visiems, kam reikia. Įmonių kataloguose visi kas domisi galės išvysti jūsų įmonės rekvizitus, taip pat ir svarbiausią informaciją, pavyzdžiui, darbuotojų skaičių, įmonės reitingą, kreditingumą ir t.t. Kitaip tariant – jeigu turite gerą, patikimą įmonę ir norite, kad daugiau žmonių apie ją sužinotų, tuomet imoniu katalogas yra tikrai vykęs sprendimas.

Apie savo įmonės teikiamas paslaugas galite paskelbti ir įvairiuose skelbimų portaluose – tai yra taip pat gana paprasta ir tikrai efektyvu. Juk populiariuosius skelbimų portalus kiekvieną dieną peržiūri bemaž pusė milijono žmonių. Taigi, skelbimai yra neblogas būdas leisti žmonėms sužinoti apie jūsų teikiamas paslaugas. Tuo labiau, kad yra ir specializuotų skelbimų portalų, kurie yra sukonkretinti būtent tam tikroms veikloms. Pavyzdžiui, jeigu jūsų įmonė verčiasi automobilių dalių pardavimu ir pirkimu, tuomet galite patalpinti savo skelbimus į auto skelbimų portalus – ten kur žmonės perka ir parduoda naujus ir jau naudotus automobilius, ieško detalių ir jas parduoda. Tokiame portale sulauksite tik tų susidomėjusių žmonių, kurie tikrai žino ko jiems reikia.

Žinoma, iš pirmo žvilgsnio sunku pasakyti kas geriau ar efektyviau – skelbimai ar imoniu katalogas. Geriausia būtų išbandyti abu ir pasižiūrėti kas neša daugiau naudos. Įmonių katalogų kiekvieną dieną atsiranda naujų, tačiau tik keli iš jų jau turi susikūrę gerą reputaciją.

Virtualių biurų samprata

Pasaulis kasdien sukasi. Kiekvieną dieną atsiranda vis naujų dalykų. Ir tai gana įdomus procesas. Išradimai, atradimai, mintys, galvojimai, supratimai… Nesunku pastebėti, kaip sužinojus kažką, atrodo, palengvinsiantį gyvenimą, pilve pradeda skraidyti drugeliai. Štai čia ir pradingsta mitas, kad šis reiškinys – meilės požymis. Žinoma, galbūt ir jos, tačiau tikrai ne vien. Ir tai apima skirtingo dydžio, paskirties, kainos, patogumo ir apskritai originaliomis savybėmis pasižyminčius… ir atradimus, ir išradimus, ir pamąstymus, ir paskatinimus, ir t.t. O mes omenyje turime virtualius biurus. Jei jums ši sąvoka atrodo pažįstama, vadinasi, tolimesnėse eilutėse išmonė tik sustiprės. Na, o jei virtualūs ofisai – kažkas paslaptingo ir neaiškaus, nuo šiol būsite labiau apsišvietę, kas per įrankis ar priemonė čia minima.

Kad suprantamai atskleistume naudingos informacijos apie virtualius biurus, mums reikalingas pavyzdys. Jo ilgai neieškojome – Blue Square Virtualūs Biurai ( http://www.bsqvirtualoffices.co.uk/ ). Sakysite, kaip taip greitai suradome šį pavyzdį? Blue Square – virtualių ofisų nuomos lyderiai Škotijoje. Kompanija įsikūrusi Glazgo mieste, tačiau kokybiškų paslaugų dėka (taip pat ir interneto) įmonė žinoma net tokioje mažoje šalyje kaip Lietuva. Taigi informacijos apie Blue Square ilgai ieškoti nereikėjo. Tai ir bus mūsų pavyzdys.

Pamąstykite, ką darytumėte, jei pradėtumėte nuosavą verslą. Sakykime, būtinos patalpos, tačiau jomis naudositės tik tris dienas per savaitę. Žvalgotės skelbimų portaluose, klausinėjate pažįstamų, bet kainos visur pernelyg didelės, ypač kai laukia nemenkos investicijos į verslą ir pan. Variantas yra – nuoma. Visgi ji netenkina. Nuomininkai neatsižvelgs į tai, kad patalpos bus reikalingos tik tris dienas per savaitę. Mokėti už visą mėnesį nepraktiška. Švaistyti pinigų nesinori… Paskola? Čia ir vėl nėra didelio pasitikėjimo. Laukiančios palūkanos tikrai nežavi. Būtent tokiais atvejais, kaip šis (ir panašiais) į pagalbą ateina virtualių biurų paslaugas teikiančios kompanijos. Akcentavome Blue Square ne be reikalo. Privalumų daug, tačiau paminėsime nuomojamų patalpų interjerą. Vos užsukus į svetainę bsqvirtualoffices.co.uk ir apžiūrėjus nuotraukas, formuojasi teigiamas įspūdis. Tvarka, estetika – labai daug įtakos turintys požymiai, kai tenka derėtis su partneriais ir galbūt naujais potencialiais klientais.

Ko gero, sąvoka „virtualūs ofisai“ tapo nebesvetima. Tai paslauga, išvaduojanti iš galvą sunkinančių situacijų ir atverianti kelią į verslo sėkmę.

NBA dienos apžvalga (kovo 26 diena) (VIDEO)

Šiąnakt Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) buvo sužaistos devynerios rungtynės. KREPŠINIS.LT pateikia Jums šios dienos apžvalgą, kurioje rasite rungtynių rezultatus, geriausius dienos žaidėjus, dienos epizodų dešimtuką ir kitas dienos NBA aktualijas. Continue reading

NBA dienos apžvalga (kovo 25 diena) (VIDEO)

Šiąnakt Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) buvo sužaistos aštuonerios rungtynės. KREPŠINIS.LT pateikia Jums šios dienos apžvalgą, kurioje rasite rungtynių rezultatus, geriausius dienos žaidėjus, dienos epizodų dešimtuką ir kitas dienos NBA aktualijas. Continue reading

Arvydas Sabonis – gyva Lietuvos krepšinio legenda (VIDEO)

„Man ir mano šaliai ši diena yra ypatinga. Man didelė garbė čia būti. Noriu padėkoti savo šeimai, tėvams, draugams, komandos draugams, treneriams. Ypač esu dėkingas „Trail Blazers” klubui ir komandos gydytojams. Jie tikėjo manimi ir padėjo po sunkios traumos grįžti į profesionalų krepšinį. Tik dėl jų dabar esu su jumis kartu. Continue reading

Apžvalga: Pirmieji du Eurolygos ketvirtfinalių serijos porų susitikimai (VIDEO)

Šią savaitę įvyko pirmieji du Eurolygos ketvirtfinalių serijos iki trijų pergalių turai. KREPŠINIS.LT Jums pateikia trumpus rungtynių aprašymus, informaciją lietuvių pasirodymus, naudingiausius pirmųjų dviejų turų žaidėjus bei video reportažus iš visų keturių porų rungtynių. Continue reading

Apžvalga: Eurolygos ketvirtfinaliai (4 diena) (komentarai, VIDEO)

Šiandien, penktadienį (03.23), antrąsias Eurolygos ketvirtfinalių serijos rungtynes žais dar keturios stipriausios Europos komandos. Dėl vietos Finaliniame ketverte šiandien kausis Maskvos CSKA ir Bilbao “Gescrap BB”, bei Sienos “Montepaschi” ir Pirėjo “Olympiacos” ekipos. Continue reading

Apžvalga: Eurolygos ketvirtfinaliai (3 diena) (komentarai, VIDEO)

Šiandien, ketvirtadienį (03.22), prasideda antrosios Eurolygos ketvirtfinalių serijos rungtynės. Dėl antrosios pergalės serijoje iki trijų pergalių kovos Barselonos “Regal Barcelona”, kuri susitinka su Kazanės “Unics”, ir Atėnų “Panathinaikos” klubas, kuris stos į antrąją dvikovą su Tel Avivo “Maccabi” krepšininkais. Continue reading

Apžvalga: Eurolygos ketvirtfinaliai (2 diena) (komentarai, VIDEO)

Šiandien, trečiadienį (03.21), kovos Eurolygos ketvirtfinaliuose pradeda ir likusios keturios stipriausios Europos komandos. Savo ginklus šiandien surems Maskvos CSKA ir Bilbao “Gescrap BB” bei Sienos “Montepaschi” ir Pirėjo “Olympiacos” klubai. Continue reading

Apžvalga: Europos taurės turnyro pirmieji ketvirtfinaliai

Baigėsi pirmoji Europos taurės turnyro ketvirtfinalių savaitę, kur susitiko aštuonios stipriausios antrosios Europos lygos komandos, o tarp jų ir Vilniaus “Lietuvos ryto” ekipa.

Europos taurės ketvirtfinalių pirmose rungtynėse iškovota pergalė arba patirta nesėkmė yra labai svarbi atsakomosiose rungtynėse, nes laimėjusios pirmąją dvikovą komandos įgiją pranašumą, o pralaimėjusios antrųjų rungtynių metu privalo laimėti didesniu skirtumu nei pralaimėjo. Continue reading

Apžvalga: Eurolygos ketvirtfinaliai (1 diena) (komentarai, VIDEO)

Šiandien, antradienį (03.20), prasideda stipriausios Europos krepšinio lygos ketvirtfinalių kovos. Ginklus lemiamose Eurolygos dvikovose šiandien surems Barselonos “Regal Barcelona” ir Kazanės “Unics”, bei Atėnų “Panathinaikos” ir Tel Avivo “Maccabi Electra” ekipos.

KREPŠINIS.LT suteikia Jums progą trumpai susipažinti su artėjančiomis dvikovomis ir sužinoti svarbiausias kiekvienos poros dvikovos detales bei trenerių ir žaidėjų komentarai. Continue reading

Ispanų talentas R.Rubio gyvena savo svajonėje

Jis važiuoja pro septintąją aveniu, Mineapolio centre. Sniegas ir šaltis ištirpdė saulės berniuką. Juodas “Chrysler” automobilis lėtai juda tuščia gatve į parkavimosi vietą, šalia “Target Center” arenos. Tokia poetiška gaida Ispanijos sporto gigantas “Marca.com” pradeda savo rašinį apie šalies talentą NBA lygoje Ricky Rubio.

Lauke -3 laipsniai šalčio, o pučiantis žvarbus vėjas – dar nemalonesnis. Keturi “Timberwolves” fanai laukia R.Rubio. Jų kamuoliai pasipuošia autografais žmogaus, kuris atvyko siekti svajonės. Continue reading

Džiaugsmą žalgiriečiams teikia namuose jų laukiantys vaikai

Kauno “Žalgirio” krepšininkai aikštelėje – užsivedę ir kovingi. Tačiau nurimus aistroms jie yra mylintys ir rūpestingi tėvai. Trys žalgiriečiai – Mantas Kalnietis, Paulius Jankūnas ir legionierius Marko Popovičius pasidalino mintimis apie savo mažus, energija trykštančius vaikus.

Džiugiausia akimirka – dukrytės gimimas

Mantas Kalnietis, paklaustas apie žvalią ir linksmą savo dukrytę Gretę, tarsi atsigauna po įtemptų varžybų pilnutėlėje Kauno “Žalgirio” arenoje – jo veide kaipmat pasirodo šypsena. Continue reading

Eurolygos apžvalga: Kauno “Žalgiris” – Tel Avivo “Maccabi”

Kauno „Žalgirio“ komanda tęsia savo pasirodymą Eurolygoje. Ištraukus „Top 16“ etapo burtus paaiškėjo, jog Kauno klubas H grupėje varžysis su Kantu „Bennet“ (Italija), „Barcelona“ (Ispanija) bei Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) ekipoje. Būtent su pastaraisiais „Žalgiris“ ir pradės kovą dėl vietos ketvirtfinalyje.

Tel Avivo klubas – pažįstamas varžovas

Per pastarąjį dešimtmetį klubų keliai Eurolygoje kirsdavosi gana dažnai. Pirmoji akistata įvyko 2002 metų gruodžio 5 dieną Eurolygos reguliariajame sezone. Komandą tais metais treniravo dabartinis treneris Davidas Blattas. Kauno Sporto halėje pasiekta pergalė rezultatu 87:74. Tel Avive „Maccabi“ atsirevanšavo – pralaimėta rezultatu 71:76. Komandose iki šiol yra išlikę žaidėjų, dalyvavusių tose rungtynėse – Izraelio klube vis dar rungtyniauja Talis Buršteinas, o kauniečių gretose pirmajam mačui buvo registruotas Tadas Klimavičius.

Kur kas labiau krepšinio sirgaliams įsiminė komandų dvikovos 2003/04 metų Eurolygos „Top 16“ etape, kai Arvydo Sabonio vedamas Kauno „Žalgiris“ namuose nugalėjo rezultatu 78:70, o išvykoje pirmavus 3 taškais ir prametus 2 baudos metimus po fantastiško Derricko Sharpo tritaškio teko žaisti pratęsimą. Jame „Žalgiriui“ sėkmė nesišypsojo – pralaimėta 99:107. Šarūnas Jasikevičius atstovaudamas „Maccabi“ tose rungtynėse pelnė 37 taškus. Rungtynių svarba buvo didžiulė – pergalė komandą būtų atvedusi tiesiai į Eurolygos finalo ketvertą.

Ekipos vėl susitiko jau kitame, 2004/05 metų reguliariajame sezone. Pirmosiose rungtynėse Kaune buvo patirtas vienas skaudžiausių pralaimėjimų per visą Kauno Sporto halės istoriją – pralaimėta 75:102. Vėliau Tel Avive atsirevanšuota rezultatu 102:104.

Toliau sekė kelių metų petrauka. Komandas vėliau susitiko tik 2007/08 metų Eurolygos „Top 16“ etape. Pirmosiose rungtynėse Kauno Sporto halėje „Žalgiris“ sutriuškino savo varžovus 101:82. Kitose jau nieko nebelėmusiose rungtynėse Tel Avive „Maccabi“ laimėjo 66:80.

Paskutiniosios komandų dvikovos įvyko praėjusiame sezone, kai Tel Avive „Maccabi“ laimėjo 70:86, o Kaune po atkaklios kovos izraelitams nusileista rezultatu 68:71.

Į „Top 16“ patekta užtikrintai

Reguliarųjį Eurolygos sezoną „Maccabi“ pradėjo pralaimėjimu išvykoje Milano „Armani Jeans“ komandai. Toliau sekė 5 pergalės iš eilės 4 – 11 taškų skirtumais. Vėliau komanda atsipalaidavo ir 3 taškais nusileido Belgrado „Partizan“ klubui bei buvo sutriuškinta Madride. Reguliarusis sezonas užbaigtas triuškinančiomis pergalėmis prieš Stambulo „Anadolu Efes“ bei Šarlerua „Spirou“ komandas. Grupėje užimta antroji ekipa.

Reguliariojo Eurolygos sezono pradžioje aiškiu „Maccabi“ lyderiu buvo amerikietis Jordanas Farmaras. Pasibaigus NBA lokautui jis išvyko į NBA, o komandą papildė kitas amerikietis Keithas Langfordas. Prieš „Top 16“ etapą prie ekipos prisijungė dar vienas žaidėjas iš JAV – Demondas Malletas.

Rezultatyviausiai grupės varžybose iš komandoje likusių žaidėjų rungtyniavo 206cm ūgio galiūnas iš Graikijos Sofoklis Schortsanitis. Jis vidutiniškai renka po 11,7 taško per rungtynes. Lioras Eliyahu pelno po 11,2 taško. Snaiperis Davidas Blu prideda po 9,8 taško per susitikimą.

Tiesa, apie „Maccabi“ vien iš statistikos spręsti neverta. Tarp rezultatyviausių žaidėjų nepatenka patyręs graikas Theodoras Papaloukas, jau minėtas K.Langfordas, amerikietis Richardas Hendrixas ir kiti plačiai Europoje žinomi žaidėjai.

„Maccabi“ – „Top 16“ senbuvis

Tel Avivo klubas Eurolygos „Top 16“ etape dalyvauja jau 11 sezoną iš eilės. Tokį pasiekimą tęsia tik 3 komandos – „Maccabi“, „Barcelona“ ir „Panathinaikos“.

„Maccabi“ „Žalgirį“ įveikė jau trejose Eurolygos rungtynėse iš eilės. Proga pakeisti šį santykį – jau ketvirtadienį, 19:45 Kauno „Žalgirio“ arenoje.

2010/2011 metų NBA sezoną prisimenant. Rekordai, žvaigždės, triumfas

Pasibaigus Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lokautui pasipylė įvairios kalbos apie žaidėjų mainus, persikėlimus į vienas ar kitas komandas. Šv. Kalėdų dieną prasidedančio sezono laukia daugybė žmonių ir nuolat seka gandus pasirodančius internete.

24krepsinis.lt trumpai apžvelgs svarbiausius praėjusio NBA sezono įvykius, įsimintiniausius epizodus, žaidėjų bei komandų pasiekimus.

Chrisas Boshas, Dwyane’as Wade’as, LeBronas Jamesas – Majamio “Heat” didysis trejetas

Praėjusią vasarą tiek Klivlendo “Cavaliers” puolėjas L.Jamesas tiek Toronto “Raptors” puolėjas Ch.Boshas tapo laisvaisiais agentais ir tuo pasinaudoję prisijungė prie “Heat” ekipos.

Tuometinės “Cavaliers” ekipos žvaigždės persikėlimas sukėlė jo sirgalių nepykantą. Žmonės ėjo į gatves ir degino viską kas susije su L.Jamesu, o klubo savininkas neslėpė pykčio ir spaudoje.

“Aš jums garantuoju, kad “Cavaliers” komanda NBA čempione taps anksčiau nei tai padarys L.Jamesas”, – supykęs kalbėjo Danas Gilbertas.

B.Griffinas debiutavo “Clippers” ekipos gretose

2009 metais NBA naujokų biržoje pirmuoju šaukimu į Los Andželo “Clippers” ekipą pašauktas Blake’as Griffinas suteikė antrąjai Los Andželo komandai daug vilčių.

Atletiškiausiu krepšininku pasaulyje laikomas krepšininkas dėl kelio operacijos negalėjo rungtyniauti visą 2009/2010 metų sezoną.

Tačiau praėjusį sezoną B.Griffino debiutas įvyko ir jis buvo išties įspūdingas. Debiutinio sezono metu 22 metų 208 cm ūgio puolėjas rinkdavo po 22,5 taško, atkovodavo po 12,1 atšokusio kamuolio ir atlikdavo po 3,8 rezultatyvaus perdavimo.

“Clippers” puolėjas taip pat susižėrė krūvą apdovanojimų. Jis tapo NBA metų naujoku bei buvo išrinktas į simbolinį naujokų komandos penketuką. B.Griffinas taip pat laimėjo ir NBA dėjimų konkursą bei dalyvavo NBA Visų žvaigždžių savaitgalio rungtynėse.

Žmogus dvigubas dublis – Kevinas Love’as

Minesotos “Timberwolves” garbę ginantis Kevinas Love’as praėjusį sezoną įsirašė į NBA lygos istoriją kaip daugiausiai dvigubų dublių paeiliui atlikęs krepšininkas.

23 metų 208 cm ūgio puolėjas praėjusį sezoną atliko net 53 dvigubus dubliu iš eilės ir įsirašė į NBA istoriją. Per tas rungtynes “Timberwolves” laimėjo vos 13 kartų, bet paties K.Love’o rodikliai buvo įspūdingi – vidutiniškai po 21,8 taško, po 16,3 atkovoto kamuolio ir net devyniose dvikovose jis pelnydavo bent 20 taškų ir atkovodavo bent 20 kamuolių.

Pasiekęs šį rekordą “Timberwolves” puolėjas pripažino, jog iš pradžių jo siekė dėl savęs, tačiau vėliau tai buvo daroma dėl fanų.

“Maniau, kad rekordo siekiau dėl savęs, bet tai buvo daugiau dėl fanų. Pasiekęs rekordą atsikračiau didžiulės naštos ir tapo daugiau lengviau žaisti”, – tikino K.Love’as.

R.Allenas pagerino R.Millerio tritaškių rekordą

Bostono “Celtics” snaiperis Ray Allenas praėjusį sezoną taip pat įsirašė savo pavardę į NBA istoriją. “Celtics” snaiperis rungtynėse su Los Andželo “Lakers” pagal pataikytus tolimus metimus aplenkė Reggie Millerį ir tapo lygos rekordininku.

36 metų 196 cm ūgio snaiperis savo sąskaitoje po 2010/2011 metų sezono turi 2612 taiklių tritaškių ir gerokai lenkia buvusį Indianos “Pacers” snaiperį R.Millerį, kurio sąskaitoje 2560 tritaškių.

Įdomu ir tai, jog “Celtics” gynėjui pasiekti šiam rezultatui užteko 300 mažiau rungtynių nei R.Milleriui. “Pacers” ekipos legenda taip pat stebėjo kaip R.Allenas pasieks šį rekordą ir jam tai padarius – pasveikino.

„Beveik jaučiausi truputį susigėdęs, nes šiam rekordui buvo skirta tiek daug dėmesio, – kalbėjo R.Allenas. – Bet tai buvo tokia jaudinanti akimirka. Aš tai prisiminsiu visą likusį gyvenimą.“

D.Rose’as tapo naudingiausiu NBA lygos žaidėju

2008 metų NBA naujokų biržos pirmasis šaukimas Derrickas Rose’as tampa vis svarbesniu Čikagos “Bulls” ekipoje.

2009 metais 23 metų 191 cm ūgio gynėjas buvo išrinktas į NBA Visų žvaigždžių savaitgalio naujokų ir antramečių rungtynes, vėliau išrinktas į NBA pirmąją naujokų rinktinę bei tapo Metų naujoku.

Praėjusį sezoną D.Rose’o vedina “Bulls” ekipa ne tik pateko į atkrintamąsias varžybas, tačiau ir nukeliavo iki konferencijos finalo, tačiau ten nusileido “Heat” ekipai.

Buvusių krepšininkų ir trenerių pagyrų sulaukęs “Bulls” ekipos atakų organizatorius tapo 2010/2011 metų naudingiausias NBA lygos žaidėju.

Paskutinį kartą naudingiausio sezono krepšininko prizu „Bulls“ gretose 1998 metais džiaugėsi Michaelas Jordanas. Net 5 kartus šį prizą pelniusi NBA legenda kiek anksčiau šį sezoną pripažino, kad Rose’as nusipelnė prestižinio trofėjaus.

D.Rose’as praėjusį sezoną per 37,4 minutės aikštėje pelnydavo po 25 taškus, atkovodavo po 4,1 atšokusio kamuolio ir atlikdavo po 7,7 rezultatyvaus perdavimo.

D.Nowitzki ir Dalaso “Mavericks” triumfas

Vokietis Dirkas Nowitzkis, Dalaso ‘Mavericks” ekipa ir visas Dalasas pasiekė išsvajotą tikslą. Praėjusį sezoną D.Nowitzkio vedama “Mavericks” ekipa pirmąsyk klubo istorijoje tapo NBA čempione.

Tai įvyko šeštose NBA finalo rungtynėse Majamyje. Pirmuoju čempionų titulu džiaugėsi visi “Mavericks” krepšininkai, kurie svečių arenoje 105:95 palaužė Majamio “Heat” ekipą.

Po šių rungtynių buvo paskelbtas ir naudingiausias NBA finalo serijos žaidėjas, kuriuo tapo Vokietijos rinktinės ir “Mavericks” ekipos lyderis – D.Nowitzkis.

“Tai tikra komanda, – teigė “Mavericks” treneris Rickas Carlisle’as. – Tai yra patyrusių NBA žaidėjų komanda. Mes nebėgame greitai ir nešokame aukštai. Šie vaikinai papildo vienas kito trūkumus. Mes žaidėme ir ėjome teisingu keliu – išlaikėme išbandymą. Tai yra fenomenalus dalykas Dalaso miestui.”

Prisimenant praėjusį NBA sezoną ir belaukiant naujojo sezono, kuris prasidės pirmąją Šv.Kalėdų dieną – siūlome peržiūrėti NBA išleistą video filmuką apie praėjusį sezoną.

Lietuvos laukia siautulinga krepšinio vasara

Kitų metų vasarą Lietuvoje bus surengti bent trys krepšinio turnyrai. Praėjusį savaitgalį Paryžiuje vykusiame „FIBA Europe“ valdybos posėdyje buvo nuspręsta, kad Lietuva kartu su Latvija 2012-ųjų vasarą rengs Europos jaunučių (iki 16 metų) ir jaunių (iki 18 metų) vaikinų čempionatus. Be to, vasarą Lietuvoje vyks ir pasaulio jaunių (iki 17 metų) vaikinų čempionatas.

Trigubas krepšinio smūgis

Tokio vasariško krepšinio antplūdžio Lietuvoje dar nebuvo. Iki šiol Lietuvos krepšinio federacija (LKF) apsiribodavo vienu krepšinio čempionatu per metus. 2009-aisiais Kaune jėgas išmėgino Europos 18-mečių krepšinio rinktinės, pernai Vilniuje kovėsi pajėgiausi Senojo žemyno 18-mečiai, o praėjusią vasarą mūsų šalyje apsilankė ir vyrų Europos čempionato dalyviai. Jei Tarptautinė krepšinio sąjunga (FIBA) nuspręs Lietuvai patikėti organizuoti atrankos į Londono olimpiadą varžybas, tai liepos-rugpjūčio mėnesiais vienas po kito vyktų net 4 čempionatai.

Tiesa, krepšiniu reikėtų dalytis su kaimynais latviais. 16-mečių ir 18-mečių čempionatų pirmųjų etapų kovos vyks ir Lietuvoje, ir Latvijoje. 16-mečių finalinis etapas bus surengtas kaimynų šalyje, o 18-mečių – Lietuvoje.

Auksinių palydėtuvių nebus

Dar prieš Europos čempionatą LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas teigė, kad Lietuva drauge su Latvijos ir Estijos krepšinio federacijomis norėtų surengti Europos 20-mečių krepšininkų čempionatą. „Tai būtų puiki proga parodyti FIBA organizacijai, kad trys Baltijos šalys gali organizuoti aukšto lygio krepšinio turnyrą. Tuo labiau kad visos šalys kitais metais turės savo komandas čempionate“, – prieš kelis mėnesius samprotavo M.Balčiūnas.

Vis dėlto vasarą Latvijoje vykusiose 19-mečių krepšininkų planetos pirmenybėse aukso medalius iškovojusios Kazio Maksvyčio vadovaujamos rinktinės paskutinis žygis aplenks Lietuvą. „FIBA Europe“ Europos 20-mečių čempionatą surengti patikėjo Slovėnijai. Pastarajai tai bus generalinė repeticija prieš 2013 metų Europos vyrų krepšinio čempionatą. Kaip kompensacija Lietuva kartu su Latvija galės pasidžiaugti 16-mečių ir 18-mečių krepšininkų kovomis. „Iš tiesų, mes tikėjomės rengti ne 16-mečių vaikinų, o 16-mečių merginų B diviziono čempionatą, tačiau „FIBA Europe“ ir nacionalinės federacijos nusprendė kitaip, – teigė M.Balčiūnas. – Organizaciniu atžvilgiu mums vaikinų turnyras yra parankesnis dėl prekybos bilietais, televizijos transliacijų. Būsimi 16-mečiai šiemet laimėjo Olimpinį festivalį, Europos čempionate turėtų pretenduoti į medalius, todėl sutikome rengti šį turnyrą“.

Tikisi medalių

Dėl aukščiausių apdovanojimų turėtų grumtis ir Arūno Visocko treniruojama Lietuvos 18-mečių rinktinė. 2010 metais tuometiniai 16-mečiai Juodkalnijoje vykusiose Europos pirmenybėse užėmė antrą vietą. Tai buvo jau trečia vasara iš eilės, kai Lietuvos 16-mečiai žaidė pirmenybių finale. Daugiau abejonių kyla dėl 17-mečių rinktinės. Praėjusią vasarą Dariaus Sirtauto vadovaujama 16-mečių rinktinė Čekijoje vykusiose Europos pirmenybėse užėmė tik 13-ą vietą. Apie medalius svajoję lietuviai galiausiai buvo priversti grumtis dėl išlikimo A divizione. Rinktinės pasirodymas spalio mėnesį Kaune vykusiame LKF Vykdomojo komiteto posėdyje buvo įvertintas nepatenkinamai. Tačiau, M.Balčiūno teigimu, nesėkmingas jaunųjų krepšininkų pasirodymas Europos čempionate – išimtis, o ne taisyklė. „Pastarieji keleri metai mūsų 16-mečiams buvo labai sėkmingi. Nuo 2009-ųjų jie nuolat grūmėsi dėl medalių, tad po pakilimo neišvengiamai ateina šioks toks nuosmukis. Be to, tai yra savotiška loterija. LKF patiki rinktinės vairą jauniems treneriams, kuriems dažniausiai tai būna pirmas rimtas išbandymas. Šį kartą gal ir nepasisekė, bet nesėkmės grūdina tiek trenerius, tiek žaidėjus. Svarbiausia, kad jie išsaugojo vietą A divizione, o pasaulio čempionate savo žiūrovų akivaizdoje turėtų pasirodyti sėkmingiau“, – konstatavo LKF generalinis sekretorius.

Planuojama, kad pasaulio jaunių (iki 17 metų) vaikinų čempionatas Lietuvoje turėtų vykti birželio 29 – liepos 8 dienomis. Tai bus tik antras šio amžiaus grupės krepšininkų turnyras. Pirmą kartą jis buvo surengtas prieš dvejus metus. 2010 metais Vokietijoje, Hamburgo mieste, vykusiose jaunųjų planetos krepšininkų pirmenybėse Dariaus Dikčiaus vadovaujama Lietuvos rinktinė užėmė 4-ą vietą. Kovoje dėl bronzos medalių 81:83 nusileido Kanados rinktinei. Čempionatą laimėjo JAV rinktinė, finale 111:80 sutriuškinusi lenkus. Iš viso dalyvavo 12 rinktinių.

Didžiausiu krūviu

Iš viso kitą vasarą tarptautinėje arenoje kovos 9 įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinės. Vyrai kovos dėl kelialapio į Londono olimpiadą, 7-ą vietą praėjusiame Europos čempionate užėmusios moterys birželio – liepos mėn. grumsis dėl galimybės žaisti 2013 m. Europos moterų krepšinio čempionate. Be jau minėtų vaikinų 16-mečių, 17-mečių, 18-mečių ir 20-mečių rinktinių, Europos čempionatuose žais trys merginų komandos. Tiesa, A divizione žais tik 20-mečių rinktinė. 16-metės ir 18-metės B divizionuose kausis dėl galimybės sugrįžti į A lygį. Praėjusią vasarą merginų rinktinių pasirodymai paliko slogiausią įspūdį. 20-metės Eurupos čempionate užėmė 11-ą vietą, o 18-metės A divizione liko paskutinės. Iš B diviziono išsikapanoti nepavyko ir 16-metėms lietuvaitėms. Rumunijoje vykusiose pirmenybėse jos užėmė 5-ą vietą.

Geriausi NBA krepšininkai už Atlanto

Kasdien vis daugiau Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) krepšininkų keliasi rungtyniauti už Atlanto. Nors buvo tikimasi, jog lokautas pasibaigs artimiausiu metu, tačiau po nepasisekusių derybių krepšininkai kone kasdien pasirašo kontraktus su Europos ar Kinijos klubais.

Pastaruoju metu nenutyla kalbos apie tai, jog dauguma persikėlusių NBA krepšininkų nesugeba įsitvirtinti Europoje ir pademonstruoti gero žaidimo lygio. 24krepsinis.lt Jums trumpai apžvelgs tuos žaidėjus, kurie vis dėlto demonstruoja gerą aukšto lygio krepšinį.

Wilsonas Chandleris43 taškai, 22 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai ir 3 periimti kamuoliai. Kinijoje sezonas prasidėjo tik praėjusią savaitę, o 24 metų 203 cm ūgio puolėjas sužaidė tik vienerias rungtynes, tačiau jo statistika kalba pati už save.

Deronas Williamsas20,5 taško, 6,8 rezultatyvaus perdavimo ir 3 atkovoti kamuoliai. Po daugybės kalbų, kurios nerimo nuo to laiko, kai įžaidėjas persikėlė rungtyniauti į Turkiją, krepšininkas pagaliau pajuto savo žaidimo ritmą ir pastaruoju metu demonstruoja išties solidų žaidimą.

27 metų 192 cm ūgio Jutos “Jazz” įžaidėjas atlieka daugiausiai rezultatyvių perdavimų iš visų NBA krepšininkų, persikėlusių rungtyniauti už Atlanto. Verta paminėti ir tai, jog “Bešiktaš” vadovybė ieško dar vieno krepšininko iš NBA, kuris prisijungtų prie D.Williamso.

Vonas Waferis21 taškas, 3,7 atkovoto ir 1,9 perimto kamuolio. Vanoli “Cremona” ekipoje rungtyniaujantis 26 metų 196 cm ūgio gynėjas yra vienas iš rezultatyviausių NBA krepšininkų, rungtyniaujančių už Atlanto. V.Waferis šiuo metu Italijos lygoje yra sužaidęs 7 rungtynes.

Nicolas Batumas18,2 taško, 7 atkovoti kamuoliai, 5,6 rezultatyvaus perdavimo ir 1,8 perimto kamuolio. Nancy SLUC ekipos gretose rungtyniaujantis krepšininkas, padėjo savo ekipai pakilti į Prancūzijos krepšinio lygos turnyrinės lentelės viršų. N.Batumas tapo tikru komandos lyderiu – 23 metų 203 cm ūgio puolėjas valdo komandos žaidimą kada to labiausiai reikia.

Alexis Ajinca19 taškų, 13 atkovotų kamuolių ir 2 blokuoti metimai. Tai bene labiausiai nustebinęs krepšininkas, kuris atvyko iš NBA. 23 metų 218 cm ūgio aukštaūgis NBA lygoje taip ir negavo galimybės pademonstruoti ką moka. Prancūzijoje A.Ajinca pagaliau gavo žaidybinio laiko ir pademonstravo, jog išties moka žaisti krepšinį. Vidurio puolėjas puikiai rungtyniauja tiek puolime, tiek gynyboje. Prancūzas yra vienintelis NBA krepšininkas, kuris šalies pirmenybėse pirmauja pagal pelnytus taškus, atkovotus kamuolius ir blokuotus metimus.

Sonny Weemsas17 taškų, 4,6 atkovoto kamuolio ir 1,4 perimto kamuolio. Visiems labai gerai pažįstamas, Kauno “Žalgirio” ekipos puolėjas. Į Kauną šią vasarą atvyko du NBA krepšininkai – S.Weemsas ir Denverio “Nuggets” įžaidėjas Ty Lawsonas, kurio žaidimas komandoje kolkas stringa. S.Weemsas buvo vienas pirmųjų krepšininkų, persikėlusių už Atlanto.