M.Balčiūnas apie LKL finalo seriją: “Tai darome dėl rinktinės”

„Čia yra bendras mūsų krepšinio reikalas. Jeigu kalbėsime apie klubus, tai jie supranta visą situaciją. Juolab kad sezoną trumpina rusai ir, manau, jog jie nėra vieninteliai“, – apie planus sutrumpinti LKL finalo seriją ir sumažinti komandų, kurios pateks į atkrintamąsias varžybas, skaičių kalbėjo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

Sprendimo pakeisti tvarką tikslas – duoti nacionalinės rinktinės krepšininkams daugiau poilsio, kad šie galėtų tinkamai pasirengti atrankos į Londono žaidynes varžyboms, kuriose Lietuvos rinktinė kovos dėl kelialapio olimpiadą, – rašo lrytas.lt.

M. Balčiūnas neturi abejonių, jog ketvirtadienį LKL valdybos posėdžio metu bus priimtas sprendimas trumpinti sezoną ir teigė, jog viskas – dėl Lietuvos krepšinio rinktinės gerovės.

„Žinoma, kad yra tam tikrų niuansų, tačiau mes kontaktuojame, šnekame. Kaip ir minėjau, visa tai – bendras reikalas. Negalvoju, jog gali būti kažkokių ypatingų kliūčių, – teigė M. Balčiūnas. – Mes tai darome dėl rinktinės pasirengimo atrankai į Londono žaidynes. Norime, jog pagrindinių klubų krepšininkai po sezono turėtų bent porą savaičių poilsio“.

M. Balčiūnas apie ketinimus kalbėjo ir su rinktinės strategu Kęstučiu Kemzūra. LKF generalinio sekretoriaus nuomone, visi turėtų suprasti susidariusią situaciją, nes pasikeitimų tikslas – geresni nacionalinės komandos rezultatai atrankoje į olimpiadą.

„Ir su treneriu šnekėjome, ir patys suprantame, kad būtų gerai, jog prieš rinktinės stovyklą krepšininkai galėtų pailsėti. Neaišku, kiek ten to poilsio bus. Galbūt kokių dvylika dienų, tačiau tai duos šiek tiek atokvėpio ir fizine, ir psichologine prasme. Aš manau, kad iki rinktinės stovyklos pagrindinių klubų žaidėjai turės šiek tiek poilsio, o tai juos atgaivins, suteiks naujų jėgų tam, kad sėkmingai pasirodytų varžybose. Mes galvojame apie tai, kad atrankoje iškovotume kelialapį į olimpiadą“, – teigė LKF generalinis sekretorius.

Jeigu sprendimas bus priimtas, į atkrintamąsias varžybas pateks ne aštuonios, o šešios pajėgiausios LKL komandos. Finale šalies būtų kovojama iki trijų pergalių.

lrytas.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *