Žalgiriečiai nesėkme pradėjo Eurolygos TOP16 etapą

Kauno “Žalgirio” (0/1) krepšininkai pralaimėjimu pradėjo Eurolygos “Top 16” etapo kovas. Žalgiriečiai savo aikštelėje 76:84 (16:23, 21:25, 24:16, 15:20) turėjo pripažinti Tel Avivo “Maccabi” (1/0) krepšininkų pranašumą.

Rungtynės prasidėjo Pauliaus Jankūno taikliu tritaškiu, tačiau svečiai iš Izraelio atsakė Lioro Eliyahu dvitaškiu (3:2). Po dviejų iš eilės Dainiaus Šalengos taškų “Žalgiris” išsiveržė į priekį 3 taškais (7:4). Sužaidus 4 minutes Demondas Malletas taikliu tolimu šūviu pirmą kartą rungtynėse išvedė “Maccabi” į priekį (7:9). Neilgai trukus žydų naujokas dar kartą taikliai atakavo iš toli, bet kėliniui įpusėjus M.Kalnietis sugebėjo atsakyti dvitaškiu (9:12). Po Richardo Hendrixo dėjimo Tel Avivo klubas įgijo 5 taškų pranašumą, tačiau tuoj pat Marko Popovičius tritaškiu sušvelnino deficitą (12:14). Kėliniui baigiantis Devinas Smithas pataikė tritaškį, o Tel Avivo “Maccabi” krepšininkai po pirmojo kėlinio pirmavo rezultatu 23:16.

Antrojo kėlinio pradžioje Yogevas Ohayonas pataikė vieną baudą iš dviejų (16:24), o vėliau Davidas Blu taikliai atakavo iš vidutinio atstumo ir “Maccabi” persvara pirmą kartą rungtynėse tapo dviženklė (16:26). Pirmuosius taškus “Žalgiriui” šiame kėlinyje taikliu dvitaškiu pelnė Sony Weemsas, bet tuo pačiu atsakė Keithas Langfordas (18:28). Po 4 iš eilės Tomo Delininkaičio taškų kauniečiai deficitą sumažino iki 8 taškų (22:30). Eurolygos vicečempionai atsakė dviem tiksliomis atakomis iš eilės ir vėl susigrąžino dviženklį pranašumą (22:34). Įpusėjus kėliniui D.Malletas pataikė dar vieną tritaškį ir Tel Avivo persvara šoktelėjo iki 15 taškų (24:39). Po sėkmingos Žalgiriečių atkarpos lietuviams pavyko sumažinti atsilikimą iki 10 taškų (32:42). Kėliniui baigiantis D.Collinsas taikliu dvitaškiu sumažino deficitą iki 9 taškų (37:46), tačiau šeimininkai neapsigynė nuo paskutinės “Maccabi” atakos ir po dviejų kėlinių atsilikinėjo 11 taškų skirtumu 37:48.

Robertas Javtokas galingu dėjimu pradėjo trečiąjį rungtynių ketvirtį (39:48), bet L.Eliyahu atsakė dvitaškiu. Vėliau P.Jankūnas ir R.Hendrixas apsikeitė tiksliomis atakomis (41:52). Sužaidus 4 minutes Dainius Šalenga tritaškiu sumažino deficitą iki 8 taškų (46:54). Įpusėjus kėliniui Milovanas Rakovičius pataikė dvitaškį, o M.Popovičius taikliomis baudomis sumažino atsilikimą iki 4 taškų (50:54). Žydus į priekį truktelėjo Sofoklio Schortsaničio dvitaškis su pražanga (50:57). Likus žaisti pus antros minutės graikų aukštaūgis dar vienu taikliu metimu sugrąžino “Maccabi” ekipai dviženklį pranašumą (52:62). Likus žaisti minutę M.Rakovičius pelnė 5 taškus iš eilės ir kauniečių deficitas ištirpo iki 5 taškų (57:62). Po M.Popovičiaus taiklių baudos metimų komandas jau skyrė tik 3 taškai (59:62), taikliais baudų metimais atsakė ir “Maccabi”, tačiau kėlinį dvitaškiu užbaigė M.Rakovičius 61:64.

Paskutinį kėlinį taikliu dvitaškiu pradėjo D.Blu (61:66), žalgiriečių taškų sąskaitą atidarė D.Collinsas taikliu tritaškiu ir sumažino atsilikimą iki 2 taškų (64:66). Baigiant įpusėti kėliniui D.Malletas tritaškiu padidino “Maccabi” pranašumą iki 5 taškų, tačiau M.Popovičius atsakė tuo pačiu ir komandas vėl skyrė tik 2 taškai (69:71). Richardo Hendrixo dvitaškis pasiekė tikslą, tačiau P.Jankūnas netrukus atsakė tiksliu baudos metimu. Komandos apsikeitė nerezultatyviomis atakomis. R.Hendrixas ir M.Rakovičius realizavo dvitaškius. Tiksliai krepšį atakavo K.Langfordas, tačiau M.Rakovičius iškart atsakė ir į šį šūvį (74:77). D.Collinsas prasižengė, K.Langfordas gavo teisę mesti tris baudos metimus ir pataikė du iš jų. Žalgiriečiai nesugebėjo sužaisti rezultatyviai, o R.Hendrixas nuo baudų metimo linijos padidino svečių pranašumą iki 6 taškų (74:80). M.Popovičius pataikė dvitaškį su pražanga, bet nepataikė baudos metimo. D.Malettas pataikė baudos metimą, o S.Weemsas prametė iš toli. Galiausiai “Žalgiris” pralaimėjo 76:84.

“Žalgiris”: Milovanas Rakovičius 15, Marko Popovičius 14 (5 rez. perd.), DeJuanas Collinsas ir Mantas Kalnietis (5 rez. perd.) po 10, Paulius Jankūnas 8, Dainius Šalenga 7, Tomas Delininkaitis 6, Robertas Javtokas 4 (7 atk. kam.), Sonny Weemsas 2 (-8 naud. bal.), Tadas Klimavičius ir Reevesas Nelsonas nepasižymėjo, Vytenis Lipkevičius nežaidė.

“Maccabi”: Demondas Malletas 15, Lioras Eliyahu 14, Keithas Langfordas 12 (7 rez. perd.), Richardas Hendrixas 11 (6 atk. kam.).

3 thoughts on “Žalgiriečiai nesėkme pradėjo Eurolygos TOP16 etapą

1. Vytenis16

Rungtynes buvo isties labai inirtingos. Tikrai nereikejo daug,kad rezultatas pakryptu ir kitokia linkme,bet baigesi taip,kaip baigesi. Aisku pries rungtynes Macabi buvo favoritas,nors ir nezymiai. Pirmoje rungtyniu dalyje Macabi buvo atsiplese ir zaide savo zaidima,neleisdami zalgiriui isiterpti ir nesunkiai susikrove 10+ tasku skirtuma. Antroje dalyje zalgiris sugebejo savo puolima ir gynyba perkelti i ausktesni lygi ir pasivijo,taciau macabis uzbaige rungtynes taip,kaip tik galima geriau ( aisku galejo pabaigoje sumesti visas baudas,nes vis tiek kazkokia rizika lieka).

Reply
  2. Cube

Geros buvo rungtynės. Abi komandos kovėsi iki paskutinės akimirkos. Nors sakyčiau, kad Maccabis tikrai buvo pranašesnis, daugumą laiko kontroliavo žaidimą, nors ir Ž spurtavo, bet man taip atrodo, kad tada žydai tiesiog buvo atsipalaidavę šiek tiek, vėliau į ritmą sugrįžti buvo sunku, bet jiems tai pavyko. Blogai, kad pralaimėta namie, kadangi dabar reikės būtinai laimėti išvykoje, kitaip toliau eiti šansų nėra.

Reply

Nesutikciau kad tik maccabis buvo atsipalaidaves. Rungtyniu pradzioje kaip tik ilgesni laika buvo atsipalaidave Zalgirio zaidejai,o tik veliau ir maccabis 🙂 Kadangi zalgiris buvo ilgiau atsipalaidave, manau, del to ir pralose, nes zalgiris buvo pakankamai stiprus iveikti sia ekipa.