Lenkija – Turkija 84:83

Europos čempionato A grupės ketvirtajame mače Lenkijos rinktinė sensacingai 84:83 (17:14, 22:21, 22:27, 23:21) patiesė Turkijos nacionalinę komandą.

Likus rungtyniauti pusę ketvirtojo kėlinio Turkija pirmavo 75:68, bet lenkai nenorėjo sudėti ginklų anksčiau laiko ir pasiviję varžovus (75:75) paskutines minutes pavertė tikru trileriu.

Likus 46 sekundėms P.Pamula tritaškiu išvedė mūsų kaimynus (82:81), bet pražanga sustabdytas E.Kanteris buvo tikslus – 83:82. Lemiamos lenkų atakos metu kamuolys buvo patikėtas D.Berishai, kuris paskutinėmis sekundėmis pataikė sudėtingą dvitaškį per E.Ilyasovos rankas – 84:83. Turkai dar turėjo 13 sekundžių, tačiau etatinio lemiamų metimų specialisto K.Tunčeri tritaškis skriejo pro šalį.

Po šių rungtynių turkai ir lenkai savo sąskaitose turi po dvi pergales ir du pralaimėjimus. Vilčių iškopti toliau neprarado ir Didžioji Britanija, turinti vieną pergalę. Paskutinio kelialapio į kitą etapą likimas spręsis paskutinę grupės varžybų dieną.

Nugalėtojams Dardanas Berisha surinko 21 tašką, Adamas Hryčaniukas – 15, Szymonas Szewczykas – 12, Thomas Kelati pelnė 11 taškų.

Pralaimėjusiems Enesas Kanteris įmetė 19 taškų, Ersenas Ilyasova- 14, Hedo Turkoglu – 13, Emiras Preldzičius pridėjo 11 taškų (7 atk. kam.).

„Didelė staigmena. Tai viso čempionato staigmena. Visi jau mus buvo nurašę, tačiau mes tikėjome savimi ir įrodėme, jog mokame rungtyniauti gerai. Tiesiog kovojome, kovojome ir sėkmė atėjo. Kiekvienose rungtynėse reikia sėkmės, o šiandien ji nusišypsojo mums. Labai didžiuojuosi visa komanda, kad ji kovojo iki galo ir nepasidavė“, – po mačo kalbėjo Th.Kelati.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *