Prancūzija – LIETUVA 73:67

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Europos čempionato antrajame etape patyrė pirmąją nesėkmę. Kęstučio Kemzūros auklėtiniai 67:73 (16:18, 12:18, 18:9, 21:30) pralaimėjo Prancūzijos krepšininkams.

Prancūzams tai buvo trečiojo įskaitinė pergalė, o lieka su vienu tašku. Lemiamą mačą sekmadienį Lietuva žais su Vokietija.

Mačą taikliu dvitaškiu pradėjo Rimantas Kaukėnas (2:0), čia pat dvitaškį pridėjo ir Darius Songaila (4:0). Bet prancūzai atsakė penkiais taškais paeiliui ir jau jie buvo priekyje – 5:4. Įpusėjus kėliniui po N.Batumo metimo prancūzai pirmavo 9:6. Komandos apsikeitė keliais dvitaškiais, o Prancūzija vis dar pirmavo trimis taškais – 13:10. Po Martyno Pociaus tritaškio lietuvių deficitas siekė du taškus – 13:15. Lietuva buvo priekyje (16:15), bet prancūzai pataikė iš toli ir ir vėl išsiveržė į priekį – 18:16.

Antrąjį kėlinį taikliu metimu pradėjo Nando De Colo (20:16). Puolime buksavę lietuviai po Manto Kalniečio ir Pauliaus Jankūno taškų nuo varžovų atsilikinėjo 20:22. N.De Colo pridėjo dar kelis taškus iš eilės ir Prancūzija pirmavo 26:20. Lietuvių puolimo mašina ir toliau buksavo, o po dar dviejų prancūzų taškų jie pirmavo jau 9 taškais – 30:21. Po keturių iš eilės Dariaus Songailos taškų skirtumas šiek tiek aptirpo – 25:30. Dar du T.Parkerio taškai ir prancūzai pirmauja jau 34:27. Po blankių pirmųjų dvidešimties minučių lietuvių deficitas siekė 6 taškus – 28:34.

Po Simo Jasaičio tolimo metimo prancūzai dar pirmavo (36:31), bet čia pat T.Parkeris pataikė dvitaškį – 38:31. Lietuviai vargais negalais rinko taškus, tačiau N.Batumas pataikė iš toli ir Prancūzija vėl pirmavo 7 taškais – 41:34. Bet po penkių lietuvių taškų paeiliui deficitas jau sumažėjo iki 2 taškų – 39:41. Artėjant kėliniui prie pabaigos Lietuva pagaliau priekyje po S.Jasaičio tolimo metimo – 42:41.
Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė lietuviai pirmavo 46:43.

Ketvirtąjį mačo kėlinį taikliu metimu pradėjo Kšyštofas Lavrinovičius – 48:43. Prancūzai atsakė keturiais taškais iš eilės – 47:48. N.De Colo pataikė iš toli ir prancūzai jau priekyje – 52:50. Abi komandos apsikeitė rezultatyvuomis atakomis ir sužaidus praktiškai pusę kėlinio rezultatas buvo lygus – 54:54. N.De Colo ir toliau tęsė savo šou, po dar dviejų jo taškų Prancūzija pirmavo 58:54. Prancūzai pelnė dar keturis taškus iš eilės ir pirmavo jau 8 taškais – 62:54. Likus dviems minutėms iki kėlinio pabaigos Prancūzija pirmavo 64:57. Artėjant kėliniui prie pabaigos Lietuva šiek tiek atkuto – po Š.Jasikevičiaus tolimo metimo deficitas buvo 4 taškai – 62:66. S.Jasaitis prametė svarbų tritaškį, čia pat greitoje atakoje du tašku pelnė T.Parkeris ir prancūzai priekyje jau 70:62. Lietuviai ir toliau šaudė tuščiais šoviniais, o prancūzai po J.Noah baudos metimų pirmavo 73:64. Tritaškį dar pataikė S.Jasaitis, tačiau galutinę pergalę iškovojo Prancūzija – 73:67.

Lietuva: Simas Jasaitis 13, Jonas Valančiūnas 12, Darius Songaila 9, Robertas Javtokas, Martynas Pocius ir Šarūnas Jasikevčius (6 rez. perd., 5 kl.) po 6, Rimantas Kaukėnas 5, Paulius Jankūnas (9 atk. kam.) ir Mantas Kalnietis po 4, Kšyštofas Lavrinovičius 2.

Prancūzija: Nando De Colo 21, Tony Parkeris 19, Joakimas Noah (13 atk. kam.) ir Nicolas Batumas po 9.