LIETUVA – VOKIETIJA 80:75

Jonas Valančiūnas ir Šarūnas Jasikevičius per ketvirtąjį kėlinį pelnė 20 iš 26 Lietuvos rinktinės taškų, o Kęstučio Kemzūros vadovaujama komanda Vilniaus „Siemens“ arenoje 84:75 (21:17, 16:16, 21:19, 26:23) palaužė Vokietiją bei užėmę trečiąją vietą E grupėje žengė į ketvirtfinalį.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 2 minutes rezultatas dar buvo lygus (75:75), bet Jasikevičius pelnė du taškus su pražanga, kitoje atakoje pakabino kamuolį virš lanko Valančiūnui ir lietuviai nutolo – 80:75.

Chrisas Kamanas baudomis bandė sumažinti skirtumą, tačiau jos buvo netaiklios, o Jasikevičius taiklūs baudų metimai įtvirtino lietuvių pergalę – 84:75.

Lietuva: Rimantas Kaukėnas 19, Šarūnas Jasikevičius 17, Jonas Valančiūnas 15.

Vokietija: Chrisas Kamanas 25 (11 atk. kam.), Robinas Benzingas 18, Dirkas Nowitzki 16 (9 atk. kam.), Heiko Schaffartzikas 13.

Kęstutis Kemzūra (Lietuvos rinktinės vyr. treneris): Esame tikrai labai laimingi. Labai didžiuojuosi savo vaikinais, nes šįvakar jautėme spaudimą. Žinote, ko iš mūsų visi tikisi, o šios rungtynės buvo mirties arba gyvybės. Vokiečių komanda yra su charakteriu, ji daro viską, jie turi puikius žaidėjus. Daugiau ar mažiau laikėmės savo žaidimo plano. Puikiai stabdėme Dirką, neleidome jam mesti jo metimų ir tai matosi iš jo pataikymo procento. Kamanas pridarė daug problemų, tačiau atkovojome daugiau kamuolių ir po perimtų kamuolių pelnėme lengvus taškus. Tai ir lėmė pergalę.

Rimantas Kaukėnas (Lietuvos rinktinės gynėjas): „Esame laimingi, kad laimėjome. Ypatingai džiaugiamės dėl gynybos, kur sulaikėme Dirką Nowitzkį, vieną geriausių žaidėjų pasaulyje. Buvo daug bangavimo, tačiau likome prie savo plano, žaidėme iš širdies ir iškovojome svarbią pergalę.“

Mūsiškiams ketvirtfinalyje teks kautis su antrąja F grupės vieta. Ji paaiškės rytoj (09.12), kuomet savo santykius išsiaiškins Makedonijos ir Rusijos rinktinės.