LIETUVA – Makedonija 65:67

Tragiška kova dėl atšokusių kamuolių Lietuvos rinktinei užkirto kelią į pusfinalį. Kęstučio Kemzūros auklėtiniai ketvirtfinalyje po itin permainingos kovos 65:67 (20:18, 14:12, 18:19, 13:18) nusileido Makedonijos rinktinei.

Makedonai visą rungtynių laiką lipo lietuviams ant kulnų ir neleido susikrauti persvaros. Iki dvikovos pabaigos likus žaisti apie dvi minutes Bo McCalebbas skirtumą sumažino iki minimumo (61:62).

Kitoje atakoje Paulius Jankūnas pelnė du taškus su pražangą ir skirtumą padidino iki 4 taškų (65:61). Prasidės paskutiniajai minutei McCalebbas vėl sumažino deficitą (63:65). Iki dvikovos likus mažiau nei pusei minutės po netaiklaus makedonų metimo Darius Songaila atkovojo kamuolį, tačiau atidavė tiesiai varžovams į rankas, o šia klaida pasinaudojęs Vlado Ilievskis smeigė tritaškį (66:65).

Lemiamai atakai lietuviai turėjo 11 sekundžių, tačiau Simo Jasaičio metimas buvo netaiklus, o Ilievskis pataikęs vieną baudą įtvirtino makedonų pergalę (67:65).

Makedonai iš viso atkovojo 41 kamuolį, iš jų net 18 nusiėmė po mūsų krepšiu. Lietuviai pataikė tik 2 tritaškius iš 15, kuomet svečiai net 9 iš 32.

Lietuviai ketvirtadienį 15.30 val. dėl galimybės žaisti atrankiniame olimpiados turnyre varžysis su Slovėnijos krepšininkais.

Lietuva: Robertas Javtokas 13, Darius Songaila 12, Simas Jasaitis ir Mantas Kalnietis po 9.

Makedonija: Bo McCalebbas 23, Vojdanas Stojanovskis 15, Vlado Iliesvskis 12.

Kęstutis Kemzūra (Lietuvos rinktinės vyr. treneris): „Makedonijos rinktinės treneriai padarė labai gerą darbą, mačo pabaigoje jie buvo situacijoje, kurioje norėjo būti. Mes jiems suteikėme šansą. Jie žaidė labai protingai, neleido mums žaisti savo krepšinio. Pirmoje mačo dalyje pagrindinė mūsų problema buvo kova dėl kamuolių. Pirmavome, galėjome dar labiau nutolti, bet tiesiog neatkovodavome kamuolių. Vietoj kovos dėl kamuolio, bėgdavome ir mus už tai baudė.

Mačo pabaigoje, kai vienas metimas gali viską lemti, ši situacija buvo palankesnė mūsų varžovams. Galiausiai atkovojome kamuolį, tačiau suklydome ir jie pataikė tritaškį. Paskutiniam metimui gavome gerą progą, tai buvo geras metimas, bet nepataikėme.

Mums labai liūdna, bet Europos čempionatas dar nebaigtas. Turime parodyti charakterį ir kautis iki pabaigos, nes rytojaus mačas mums labai svarbus.“

Mantas Kalnietis (Lietuvos rinktinės įžaidėjas): „Sunku kalbėti po tokių rungtynių. Pasakysiu tik tiek, kad mūsų varžovai norėjo laimėti labiau nei mes. Nežinau, kodėl, bet mes nežaidėme savo žaidimo, nekovojome, kaip galime. Jie nusipelnė laimėti.

Dabar jaučiamės baisiai, tačiau turime išlikti komanda. Rytoj laukia labai svarbios rungtynės. Turėsime rasti energijos ir koncentracijos toms rungtynėms, nes tai lems olimpinio kelialapio likimą. Tikiuosi, kad pamiršime šį baisų mačą ir būsime komanda.“