LIETUVA – Slovėnija 80:77

Lietuvos rinktinė sugebėjo atsitiesti po skaudaus pralaimėjimo Makedonijos rinktinei bei kovoje dėl kelialapio į kvalifikacinį turnyrą iškovojo pergalę.

Kęstučio Kemzūros auklėtiniai 80:77 (19:20, 25:13, 19:24, 17:20) įveikė Slovėnijos krepšininkus ir kovos dėl penktosios vietos Europos čempionate.

Kvalifikacinis turnyras į 2012 metų Londono olimpines žaidynes vyks liepos 2 – 8 dienomis. Jame varžysis 12 rinktinių iš kurių į kitą etapą pateks tik 3 komandos.

Kol kas aiškios septynios dalyvės: Lietuva, Puerto Rikas, Dominikos Respublika, Venesuela, Angola, Nigerija ir Naujoji Zelandija.

Įpusėjus antrajam kėliniui lietuviai turėjo minimalų deficitą (28:27), bet tuomet laimėjo penkių minučių atkarpą 17:5 bei prieš ilgąją pertrauką įgijo dviženklį pranašumą – 44:33.

Tačiau po pertraukos slovėnai kibo šeimininkams į atlapus ir pasinaudoję mūsiškių trijų minučių atkarpą be taškų ketvirtajame kėlinyje išsiveržė į priekį – 65:68.

Po Šarūno Jasikevičiaus taiklių baudų pirmavome (76:74), bet Erazemas Lorbekas pataikė labai sudėtingą tritaškį ir išvedė slovėnus į priekį – 76:77.

Bet beveik visas rungtynes tylėję snaiperiai nulėmė mačo baigtį. Mantas Kalnietis pataikė iš toli greitoje atakoje ir atnešė Lietuvai labai svarbią pergalę – 79:77.

Lietuva: Mantas Kalnietis 17, Šarūnas Jasikevičius ir Darius Songaila po 12, Rimantas Kaukėnas po 10.

Slovėnija: Goranas Dragičius ir Erazemas Lorbekas po 16, Mirza Begičius 11, Zoranas Dragičius 10.

Kęstutis Kemzūra (Lietuvos rinktinės vyr. treneris): „Greičiausiai neturiu aiškinti, kaip sunku buvo prieš šias rungtynes. Nebuvo daug laiko atsigauti fiziškai. Psichologiškai po vakarykštės nesėkmės, kai pralaimi paskutiniu metimu ir prarandi galimybę kautis dėl medalių, turėjome labai mažai laiko perkrauti galvas. Manau, kad daugiau ar mažiau tai padarėme sėkmingai. Mūsų vaikinai parodė charakterį.

Antrajame kėlinyje pradėjome agresyviau gintis ir sugebėjome perimti kamuolius. Pirmą mačo pusę baigėme turėdami solidžią persvarą, bet visi žinojo, kad tai dar ne pabaiga. Antroje mačo pusėje mes praradome savo ritmą ir mačo pabaigoje buvo panaši istorija kaip vakar, kai vienas metimas viską lemia. Jie pataikydavo, mes atsakydavome tuo pačiu. Kai pirmavome dviem taškais, atkovojome kamuolį ir jo nebepraradome. Esu tikrai patenkintas tuo, kaip elgiamės kaip komanda. Visi supranta, kad šis mačas buvo labai svarbus dėl olimpinės kvalifikacijos. Liko dar vienos rungtynės ir norime čempionatą baigti galingai, nors ir viltys buvo didesnės.“