EUROBASKET 2011 FINALAS: Ispanija – Prancūzija 98:85

EUROBASKET 2011 FINALAS: Ispanija – Prancūzija 98:85

Ispanijos rinktinė įtvirtino savo pozicijas Europos krepšinyje. Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusiame pirmenybių finale žvaigždžių perpildyti Sergio Scariolos treniruojami ispanai 98:85 (25:20, 25:21, 25:21, 23:23) nugalėjo Prancūzijos rinktinę ir antrą čempionatą iš eilės pasidabino aukso medaliais.

Ispanijos rinktinei Europos pirmenybių auksas atiteko ir 2009 metų čempionate Lenkijoje.

Iki šiol iškovoti, o po dvejų metų apginti Europos čempionų titulą buvo pavykę tik SSRS, Jugoslavijai ir Lietuvai. Paskutinį kartą du titulus iš eilės buvo pavykę laimėti jugoslavams. Tą jie padarė 1995 ir 1997 metais.

Besibaigiant antrajam kėliniui prancūzų deficitas buvo išaugęs iki 12 taškų (34:46), bet po Rudy Fernandezo nesportinės pražangos ir spurto 8:0 Vincento Collet auklėtiniams trumpam buvo pavykę atkurti intrigą – 46:41.

Vis dėlto Ispanijos rinktinė atsakė spurtu 6:0 bei visam laikui perėmė iniciatyvą – 52:41.

Naudingiausiu pirmenybių žaidėjų išrinktas nugalėtojus tiek finale, tiek pusfinalyje į pergales vedęs Juanas Carlosas Navarro. Pusfinalyje į makedonų krepšį gynėjas įmetė 35 taškus, o finale 31-erių ispanas pelnė 27 taškus.

Ispanija: Juanas Carlosas Navarro 27, Pau Gasolis ir Jose Manuelis Calderonas po 17, Rudy Fernandezas 14, Marcas Gasolis 11.

Prancūzija: Tony Parkeris 26, Borisas Diaw 12, Joakimas Noah 11, Nicolas Batumas 10.

Sergio Scariolo (Ispanijos rinktinės vyr. treneris): „Labai didžiuojamės dviem iš eilės čempionų titulais. Iki šiol vos kelios komandos yra tai padariusios. Tai, kad laimėjome labai aukšto lygio čempionate, nugalėjome stiprią komandą finale, gerai treniruojamą, labai talentingą, dėl to mūsų pergalė tampa tik svarbesnė.

Esu labai dėkingas žaidėjams, nes jie suprato mano idėją, kad labai talentingi krepšininkai gali dirbti kartu, dalytis kamuoliu, aukotis gynyboje. Talentas yra svarbiausia, tačiau sporto vertybės yra mūsų pergalių sienos ir pamatai. Aš esu labai laimingas, kad komandoje turiu žvaigždes, kurios nusiteikusios aplink save esančius žaidėjus padaryti geresniais.“

Vincentas Collet (Prancūzijos rinktinės vyr. treneris): „Ispanija išlieka geriausia komanda Europoje. Manau, mes nežaidėme blogai, bent stengėmės. Visas rungtynes buvome netoli, bet nepakankamai arti. Kas kartą, kai priartėdavome iki 5-7 taškų, jie visada nubėgdavo. Tai nusivylimas, tačiau nedidelis, nes kai pralaimi geresnei komandai, nėra ko labai nusivilti.“

basketnews.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *