D.Dulkiui – komandos draugų ir varžovų liaupsės

Floridos universiteto komandos žaidėjai nešioja ant rankų Deividą Dulkį, o komandos aistruoliai neužsikirsdami linksniuoja lietuvio pavardę.

Pirmadienį 24-ąjį gimtadienį švenčiantis D. Dulkys sau įteikė nuostabią dovaną.

Lietuvos rinktinės kandidatas, šį sezoną žibantis JAV studentų krepšinio lygoje (NCAA), sekmadienį sužaidė dar vienas įspūdingas rungtynes, o jo atstovaujama Floridos universiteto “Seminoles” komanda ACC konferencijos finale 85:82 palaužė vieną NCAA lygos grandų – Šiaurės Karolinos “Tar Heels” ekipą.

Mačo didvyris

Būtent D. Dulkio, iš viso finale pelniusio 16 taškų, baudų metimai likus 4 sek. iki mačo pabaigos įtvirtino istorinę Floridos komandos pergalę.

Bet prieš tai lietuvis padarė dar vieną žygdarbį, sugriebęs kamuolį po netaiklaus Šiaurės Karolinos komandos žaidėjo Kendallo Marshallo tritaškio. Prasižengę varžovai pasiuntė D. Dulkį prie baudų metimo linijos, bet kovingojo lietuvio rankos nedrebėjo.

“Jis tapo patikimu kovotoju dėl kamuolių”, – po mačo Lietuvos krepšininką gyrė Floridos komandos puolėjas Bernardas Jamesas.

Pražudė tą pačią komandą

Šiaurės Karolinos “Tar Heels” komanda dar ilgai atsimins taikliarankį iš Šilutės. Būtent į šios komandos krepšį reguliariajame sezone D. Dulkys pasiuntė 8 tritaškius, iš viso sumetė 32 taškus ir atkreipė į save visos Amerikos dėmesį.

Šį kartą, gerokai svarbesnėse rungtynėse, lietuvis vėl tapo NCAA grando iš Šiaurės Karolinos universiteto duobkasiu ir nors pataikė dvigubaimažiau tritaškių nei garsiajame mače, jo indėlis į pergalę – milžiniškas.

“Kažkas sakė, kad kiekvienose rungtynėse man turėtų parodyti mėlyną Šiaurės Karolinos komandos spalvą”, – šypsojosi D. Dulkys, su savimi visur nešiojantis aistruolių įteiktą mažą Lietuvos trispalvę.

Šį sezoną Lietuvos krepšininkas jau pataikė 46 tritaškius, o į “Tar Heels” krepšį įkrito 12 D. Dulkio tolimų metimų.

Įdomu tai, kad praėjusį sezoną lietuvis rungtynėse su šia komanda taip pat buvo vienas rezultatyviausių – pelnė 17 taškų.

“Ko gero, jį įkvepia mėlyna Šiaurės Karolinos komandos apranga”, – liūdnai pajuokavo “Tar Heels” ekipos treneris Roy Williamsas.

Pateks į komandos istoriją

D. Dulkys nuo pat pirmųjų finalo minučių ieškojo sau erdvės ir kaip išmanydamas bandė išsivaduoti nuo varžovų gynėjų, kad galėtų paleisti pirmąjį taiklų šūvį.

Vienas geriausių jo komandos draugų Michaelis Snaeris, stebėdamas Deivido žaidimą, mėgsta sakyti: “Tiesiog reikia leisti jam skristi.”

Šį sezoną būtent mačuose su Šiaurės Karolina D. Dulkys metė tiek daug tritaškių. Pirmajame mače – 10, antrajame – 9.

“Tikiu, kad jo pasitikėjimas savimi finale tiesiog lipo per stogą. Jis žinojo, kad tai bus paskutinės svarbios rungtynės ir jis jas sužaidė puikiai”, – lietuvio sėkme džiaugėsi kitas Floridos universiteto komandos žaidėjas Okaro White’as.

Jau neabejojama, kad dėl savo žaidimo paskutinėmis finalo sekundėmis D. Dulkys pateks į garbingiausius Floridos universiteto komandos puslapius.

“Vaikinai tiesiog teisingai viską padarė ir man tik reikėjo atkovoti tą kamuolį”, – lemiamas akimirkas prisiminė D. Dulkys.

Jis prisipažino, jog stodamas mesti svarbių baudos metimų šiek tiek nervinosi, tačiau paėmęs į rankas kamuolį ir pažiūrėjęs į krepšį nurimo.

“Viskas – dėl pasitikėjimo”, – paaiškino Floridos komandos lietuvis.

lrytas.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *