M.Pocius: “Lietuvos rinktinė D.Dulkiui bus labai reikalinga”

Kai 24-erių šilutiškis Deividas Dulkys buvo JAV studentų krepšinio lygos pirmakursis, beveik dvejais metais vyresnis Martynas Pocius žaidė paskutinį sezoną Duke’o universiteto komandoje. Po ilgos pertraukos žaidėjai vėl pasimatys, tik ne anapus Atlanto, o Lietuvoje, nacionalinės krepšinio rinktinės stovykloje.

Kvietimo prisijungti prie Lietuvos rinktinės sulaukė ir D.Dulkys, ir Ispanijoje, Madrido „Real“, žaidžiantis M.Pocius. Deividas – pirmą, o Martynas – trečią kartą. Abu žaidėjai yra atakuojantys gynėjai, todėl jiems gali tekti konkuruoti dėl vietos rinktinės dvyliktuke. Vienas prieš kitą šie du krepšininkai yra žaidę NCAA lygoje, kai M.Pocius vilkėjo Duke’o, o D.Dulkys – Floridos universitetų marškinėlius.

Jie susipažino aikštelėje ir nuo to laiko bendravo internetu. M.Pocius matė pirmuosius šilutiškio žingsnius NCAA, o šį sezoną keletą kartų stebėjo „Seminoles“ komandoje žibančio D.Dulkio pasirodymą.

„Karts nuo karto susirašome su Deividu, šį sezoną aš mačiau dvejas ar trejas jo rungtynes. Pamenu jį dar pirmakursį. Deividas nuo pat pradžių sėkmingai įsiliejo į komandą, o per tuos metus padarė didelę pažangą. Jam tinka NCAA sistema, be to, juo pasitiki komanda ir treneris“, – apie D.Dulkį „15min“ pasakojo M.Pocius.

Pirmadienį 24-ąjį gimtadienį šventęs D.Dulkys labiausiai prisidėjo prie „Seminoles“ triumfo ACC konferencijoje. Būtent lietuvio, finale pelniusio 16 taškų, baudų metimai likus paskutinėmis mačo sekundėmis, įtvirtino istorinę Floridos komandos pergalę.

Į save dėmesį šį sezoną atkreipęs D.Dulkys jau sulaukė didelio žiniasklaidos dėmesio tiek Lietuvoje, tiek Amerikoje. Į šią valstybę šilutiškis išvyko net nebaigęs vidurinės – jis mokėsi vienuoliktoje klasėse. Į JAV išvykti jam padėjo treneris ir agentas Steponas Kairys. Įdomu, kad, šio krepšinio specialisto nuomone, po kelerių metų D.Dulkys gali būti panašus būtent į M.Pocių.

„Kiek žinau, Deividas yra labai motyvuotas vaikinas, myli krepšinį, mėgsta sunkiai dirbti. D.Dulkio motyvaciją ir norą pridėjus prie to, ką jis jau turi šiandien, manau, per kelerius metus jis taps panašiu į Martyną Pocių“, – „BasketNews“ radijui sakė S.Kairys.

Ar šie žodžiai taps realybe, parodys tik laikas, tačiau, M.Pociaus nuomone, D.Dulkys turi viską, kad žaisdamas krepšinį galėtų tikėtis šviesios ateities.

„Deividas yra labai geras žaidėjas. Jis žaidžia antruoju numeriu, bet yra ir labai tvirto kūno sudėjimo. Jis atletiškas, šoklus, turi labai gerą metimą ir atlieka puikų darbą gynyboje. Šis vaikinukas turi labai daug gerų savybių“, – komplimentų šilutiškiui negailėjo M.Pocius.

Šį pavasarį D.Dulkys baigs vieną karjeros etapą ir pradės kitą. Bet vasarą jo dar lauks Lietuvos krepšinio rinktinės stovykla, kuri gali tapti tramplinu į tolimesnę karjeros stotelę. Bent jau tuo įsitikinęs M.Pocius.

„Aš net neabejoju, kad Deivido prioritetas bus rinktinė. Kad ir kur kitą sezoną bežaistų Deividas, pasirodymas Lietuvos rinktinėje jam bus labai reikalingas ir naudingas“, – įsitikinęs M.Pocius.

D.Dulkys dar nė karto neatstovavo Lietuvai, bet vilties apsivilkti žalią aprangą niekada neprarado.

„Nuo tos dienos, kai pradėjau žaisti krepšinį, mano svajonė buvo žaisti už Lietuvą“, – Amerikos žiniasklaidai neslėpė D.Dulkys.

Sausio viduryje D.Dulkys buvo pripažintas geriausiu savaitės „ACC“ konferencijos žaidėju. „ACC“ konferencija laikoma viena stipriausių visoje NCAA, o lietuviui toks pripažinimas yra pirmasis per jo karjerą.

D.Dulkys sužibėjo rungtynėse prieš garsųjį Šiaurės Karolinos universiteto „Tar Heels“ klubą, kai pelnė 32 tšk. (4/5 dvitaškių, 8/10 tritaškių, 0/1 baudos), atkovojo 1 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius pažeidė taisykles bei kartą suklydo.

15min.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *