NAUJIENA

Šiąnakt Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) buvo sužaistos aštuonerios rungtynės. KREPŠINIS.LT pateikia Jums šios dienos apžvalgą, kurioje rasite rungtynių rezultatus, geriausius dienos žaidėjus, dienos epizodų dešimtuką ir kitas dienos NBA aktualijas.

“Hawks” pergalė po keturių pratęsimų

Šiąnakt Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) sužaidės vos devintosios rungtynės, kurių metu prireikė net 4 pratęsimų norint išsiaiškinti kuri komanda yra stipresnė.

Atlantos “Hawks” krepšininkai tik po 4 pratęsimų 139:133 nugalėjo keturių pergalingų metimų nepataikiusius Jutos “Jazz” krepšininkus.

Paskutinį kartą keturi pratęsimai stipriausioje Pasaulio krepšinio lygoje buvo žaidžiami 1997 metų kuomet Fynikso “Suns” ekipa po 4 pratęsimų 140:139 palaužė Arvydo Sabonio vedamą Portlendo “Trail Blazers” komandą.

Tuomet legendinis Lietuvos krepšininkas per 50 minučių pelnė 31 tašką, atkovojo 10 atšokusių kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 2 varžovų metimus.

M.Gortatas vedė “Suns” ekipą į triuškinančią pergalę

Trečiąją nesėkmę iš eilės patyrė Kyrie Irvingo atstovaujama Klivlendo “Cavaliers” (17-29) ekipa, kuri namuose 83:108 neprilygo Marcino Gortato vedamai Fynikso “Suns” (25-24) ekipai.

30 minučių aikštėje praleidęs M.Gortatas pelnė 22 taškus (10/16 dvitaškiai, 2/5 baudos metimai), atkovojo 8 atšokusius kamuolius ir blokavo 2 varžovų metimus.

Tuo tarpu K.Irvingas per 28 minutes pelnė 16 taškų (1/2 tritaškiai, 4/9 dvitaškiai, 5/5 baudos metimai), atkovojo 6 atšokusius kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Puikus D.Riverso sprendimas prieš rungtynes

Puikų sprendimą priėmė Bostono “Celtics” ekipos vyriausiasis treneris Docas Riversas, kuris rungtynėse su Vašingtono “Wizards” ekipa, į startinį penketą išleido karjeros rungtynes sužaidusį Avery Bradley.

Antrus metus NBA lygoje rungtyniaujantis A.Bradley startiniame penkete pakeitė traumuotą Ray Alleną ir atvedė “Celtics” ekipą į pergalę rezultatu 88:76.

Gynėjas per 40 minučių aikštėje pelnė 23 taškus (1/2 tritaškiai, 8/12 dvitaškiai, 4/4 baudos metimai), atkovojo 3 atšokusius kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Prastas M.Browno ėjimas - K.Bryantas ant suolo

Gerus sprendimus dažnai keičia blogi sprendimai. Itin prastu sprendimu šiąnakt pasižymėjo Los Andželo “Lakers” strategas Mike’as Brownas, kuris rungtynėse Memfio “Grizzlies” ekipa ne laiku ir ne vietoj į aikštelę išleido Metta World Peace.

Iki rungtynių pabaigos likus kiek mažiau nei 6 minutėms “Lakers” turėjo 14 taškų deficitą ir strategas nusprendė vietoj Kobe Bryanto į aikštelę išleisti M.World Peace, kuris šį sezoną pelno vos po 5,9 taško per rungtynes.

Likus žaisti dvi minutes susirinkę sirgaliai pradėjo skanduoti savo ekipos lyderio vardą ir netrukus M.Brownas grąžino į aikštelę K.Bryantą, tačiau jau buvo per vėlu ir “Grizzlies” krepšininkai šventė pergalę rezultatu 102:96.

Kevin Durant 28 Oklohomos “Thunder”

Rezultatyviausiu dienos žaidėju tapo Joe Johnsonas, kuris vedė “Hawks” ekipą į įspūdingą pergalę po keturių pratęsimų. 55 minutes aikštėje praleidęs amerikietis pelnė 37 taškus (4/7 tritaškiai, 10/21 dvitaškiai, 5/8 baudos metimai), atkovojo 8 atšokusius kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Puolėjas aplenkė taip pat puikias rungtynes sužaidusius Keviną Love’ą ir Andrew Bynumą, kurie šiąnakt pelnė po 30 taškų bei Keviną Durantą ir Alą Jeffersoną, kurie įmetė po 28 taškus.

Daugiausiai atkovoję kamuolių
Kevin Love 21 Minesotos “Timberwolvs”
Zaza Pachulia 20 Atlantos “Hawks”
Al Jefferson 17 Jutos “Jazz”
David Lee 16 Oklendo “Warriors”
Pau Gasol 14 Los Andželo “Lakers”

Puikią sportinę formą pastaruoju metu demonstruojantis Kevinas Love’as vedė “Timberwolves” ekipą į pergalę prieš Denverio “Nuggets” krepšininkus. Puolėjas ne tik pelnė 30 taškų, tačiau po krepšiais atkovojo 21 atšokusį kamuolį ir tapo daugiausiai kamuolių šiandien atkovojusiu krepšininku.

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų
Steve Nash 13 Fynikso “Suns”
Rajon Rondo 11 Bostono “Celtics”
Devon Harris 10 Jutos “Jazz”
John Wall 9 Vašingtono “Wizards”
Jeff Teague 9 Atlantos “Hawks”

Rezultatyvių perdavimų skiltyje visuomet išvysime šias pavardes - Nashas ir Rondo. Fynikso “Suns” įžaidėjas Steve’as Nashas šįsyk atliko daugiausiai rezultatyvų perdavimų, jo sąskaitoje jų 13.

Antroje vietoje likęs “Celtics” įžaidėjas Rajonas Rondo į varžovų krepšį šiąnakt įmetė vos 4 taškus, tačiau prisidėjo prie pelnytų 22 taškų atlikdamas 11 rezultatyvių perdavimų.

Daugiausiai blokuotų metimų
Brandon Rush 4 Oklendo “Warriors”
Kevin Love 3 Minesotos “Timberwolves”
Brandon Bass 3 Bostono “Celtics”
Al Jefferson 3 Jutos “Jazz”
Zaza Pachulia 3 Atlantos “Hawks”

Daugiausiai šiąnakt varžovų metimų blokavo Oklendo “Warriors” gynėjas Brandonas Rushas, kurio sąskaitoje 4 blokuoti metimai. Nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs 198 cm ūgio krepšininkas taip pat pelnė 10 taškų ir atkovojo 11 atšokusių kamuolių.

Šioje kategorijoje B.Rushas aplenkė K.Love’ą, Brandoną Bassą, Alą Jeffersoną ir Zaza Pachulia, kurie blokavo po 3 varžovų metimus.

Gražiausi dienos epizodai (TOP10)

Trečioje vietoje tarp gražiausių dienos epizodų atsidūrė Manu Ginobili iš San Antonijaus “Spurs” reidas po krepšiu ir dėjimas į Filadelfijos “76ers” krepšį.

Antroje vietoje liko Memfio “Grizzlies” ekipos puolėjo Rudy Gay dėjimas nepaisant Los Andželo “Lakers” aukštaūgio Andrew Bynumo dėjimas.

Gražiausiu dienos epizodu išrinktas Majamio “Heat” lyderio Dwyane Wade’o metimas iš kitos aikštelės pusės trečiojo kėlinio pabaigoje.