NAUJIENA

Vilniaus „Lietuvos rytas“ Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariojo sezono rungtynėse patyrė netikėtą pralaimėjimą. Vilniečiai namuose 84:86 nusileido „Kėdainių Triobet“ krepšininkams ir patyrė trečiąją nesėkmę čempionate.

„Lietuvos rytas“ rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: Tyrese’as Rice’as, Aleksandras Rašičius, Artūras Jomantas, Mindaugas Katelynas ir Jonas Valančiūnas.

Susitikimo pradžia sėkmingesnė buvo Kėdainių klubui - svečiai aštriais prasiveržimais bei dėjimais įgijo 6 taškų pranašumą (3:9).

Po šalto dušo atsigavę Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai sustygavo puolimą bei gynybą, ko pasekoje per nepilnas 2 minutes rezultatas tapo lygus (9:9).

„Lietuvos ryto“ trenerių štabas puikiai išnaudojo ilgo atsarginių žaidėjų suolelio pranašumą - vos per pirmąjį ketvirtį aikštėje buvo pasirodę visi Vilniaus klubo žaidėjai.

Šis privalumas aikštės šeimininkams leido likusį ketvirčio laiką būti priekyje - po pirmųjų dešimties minučių jie pirmavo 28:21.

Antrasis ketvirtis prasidėjo tuščia atkarpa „Lietuvos ryto“ krepšininkams - pirmuosius taškus ketvirtyje jie pelnė tik sužaidus beveik 4 minutes, tuo tarpu varžovai ėmė grėsmingai artėti (34:31). Visus „Kėdainių Triobet“ klubo bandymus dar labiau priartėti nubraukė tikslus „Lietuvos ryto“ puolimas - du tolimi A.Rašičiaus ir Renaldo Seibučio tritaškiai, J.Valančiūno dėjimas bei Artūro Jomanto dvitaškis sugrąžino saugesnį pranašumą (44:35).

Į didžiąją pertrauką komandos išėjo Vilniaus komandai pirmaujant dviženkliu pranašumu - 46:36.

Trečiajame ketvirtyje aikštės šeimininkų puolimas nesiklijavo - dauguma metimų skriejo pro šalį, tuo tarpu „Kėdainių“ krepšininkai tolimų metimų dėka sumažino deficitą iki minimumo (53:52). Aikštėje virė karšta kova - technine pražanga buvo nubaustas Vilmantas Dilys.

Tuo pasinaudoję svečiai ne tik išlygino rungtynių rezultatą, bet ir aidint finalinei ketvirčio sirenai persvėrė rezultatą savo pusėn - 57:60.

Ketvirtajame kėlinyje tęsėsi juoda serija „Lietuvos ryto“ krepšininkams - svečiai laimėjo atkarpą 8:0 ir įgijo dviženklę persvarą (57:68). Pirmuosius taškus sužaidus pustrečios minutės dėjimu pelnė J.Valančiūnas. Į kiekvieną vilniečių bandymą priartėti varžovai atsakydavo tiksliomis atakomis (65:77).

„Lietuvos rytas“ kilo paskutiniam šturmui - spaudimas po visą aikštę bei gynyba ties pražangos riba atnešė vaisių - po R.Seibučio prasiveržimo po krepšiu vilniečių deficitas buvo minimalus (79:80). Vis dėlto, mačo pabaigą sėkmingiau sužaidė „Kėdainių“ ekipa. Susitikimas baigėsi rezultatu 84:86.

“Lietuvos rytas”: R.Seibutis 20 (3 per. kam.), A.Rašičius 15 (3/3 dvit., 3/9 trit., 5 atk. kam.), M.Katelynas 12 (4/4 dvit.), A.Jomantas 8 (2/2 dvit.), T.Rice’as 7 (0/5 dvit., 1/5 trit., 4 rez. perd., 7 kl.), J.Valančiūnas 6 (10 atk. kam., 4 bl.), L.Robertsas 5 (0/3 trit., 6 atk. kam., 3 bl.), S.Babrauskas 5 (0/2 dvit., 1/5 trit.).

“Kėdainiai Triobet”: D.McCluire’as 23 (8/10 dvit., 8 atk. kam., 3 per. kam., 5 kl.), E.Dimša 18 (6 atk. kam.), V.Ginevičius 11 (2/2 trit.), V.Jasikevičius 10 (1/8 dvit., 1/4 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), T.Černeckis 8, E.Lengvinas 7, L.Kisielis 5 (4 kl.).