NAUJIENA

Pergalę ir bilietą į VTB Vieningosios lygos varžybas iškovojo Kauno “Žalgiris” (9-7), savo žiūrovų akivaizdoje 93:56 (31:10, 15:23, 33:12, 14:11) sutriuškinęs Rygos VEF (8-8) klubą.

Į atkrintamųjų traukinį įšokusiems Kauno krepšininkams atiteko trečioji A grupės pozicija, tuo tarpu VEF komanda liko už antrojo lygos etapo borto ir turnyrinėje lentelėje rikiuojasi penkti.

Pirmieji krepšį “atrišę” žalgiriečiai sužaidus 3 minutes pirmavo 2 taškais (8:6). P.Jankūnui pataikius iš toli svečių deficitas išaugo iki 8 taškų (16:8). Likus dviems minutėms iki pirmojo kėlinio pabaigos šeimininkai turėjo 13 taškų persvarą (23:10), o po pirmųjų dešimties minučių VEF atsiliko 21 tašku - 31:10.

Antrajame kėlinyje kauniečiai neleido svečiams žymiau priartėti, o ketvirčiui įpusėjus “Žalgiris” pirmavo 15 taškų persvara (38:23). P.Jankūnui pelnius du taškus su pražanga žalgiriečiai turėjo 18 taškų pranašumą (41:23). Iki didžiosios pertraukos VEF sumažino deficitą iki 13 taškų - 46:33.

Trečiąjį ketvirtį Kauno klubas pradėjo spurtu 7:0 ir R.Butautas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (53:33). P.Jankūnui įmetus tritaškį skirtumas tarp komandų išaugo iki 30 taškų (63:33). M.Popovičiui pelnius dvitaškį su sirena “Žalgiris” po trijų kėlinių pirmavo 34 taškais - 79:45.

Paskutiniame kėlinyje svečiai iš Rygos milžiniško deficito panaikinti nesugebėjo. Triuškinančią persvarą išlaikę kauniečiai šventė lengvą pergalę rezultatu 93:56.

“Žalgiris”: P.Jankūnas 21 (7 atk. kam.), M.Kuzminskas 16, S.Weemsas 14 (6 atk. kam, 6 rez. perd.), M.Kalnietis 12, M.Popovičius 10.

VEF: K.Berzinis 13 (7 atk. kam.), D.Zavackas 11, D.Bertanis ir M.Bailey po 7.