NAUJIENA

Vilniaus „Lietuvos rytas“ pergale užbaigė VTB Vieningosios lygos reguliarųjį sezoną. Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai namuose 112:86 (23:21, 28:13, 23:25, 38:27) nepasigailėjo Minsko „Minsk-2006“ krepšininkų ir grupėje užėmė trečiąją vietą

Prieš rungtynes su 28-uoju gimtadieniu buvo pasveikintas Aleksandras Rašičius ir komandos gydytojas Tomas Vorobjovas.

Mačą startiniame penkete pradėjo Aleksandras Rašičius, Renaldas Seibutis, Artūras Jomantas, Lawrence’as Robertsas ir Jonas Valančiūnas.

Pirmuosius taškus vilniečiams pelnė A.Rašičius. R.Seibutis dviem taikliais baudų metimais padidino skirtumą iki 4 taškų.

Sužaidus tris minutes pirmuosius taškus pelnė varžovai (6:2), tačiau J.Valančiūnas 2 taškais iš po krepšio grąžino vilniečiams 6 taškų persvarą.

8 taškus be atsako pelnę svečiai sumažino persvarą iki minimumo (14:13). Sėkmingai žaidė J.Valančiūnas. Puolėjas perėmė kamuolį ir privertė varžovą prasižengti gynyboje.

Taiklūs J.Valančiūno baudos metimai padidino vilniečių persvarą iki 5 (20:15). Besibaigiant pirmajam kėliniui varžovai priartėjo iki minimumo (22:21). Realizavęs 1 baudos metimą J.Valančiūnas padidino skirtumą iki 2 taškų - 23:21.

Po L.Robertso perdavimo 2 taškus iš po krepšio pelnė R.Seibutis (25:21). Vilniečiams ir toliau nesisekė atitrūkti. Į M.Katelyno dvitaškį varžovai atsakė taikliais baudos metimais. Keturi iš eilės M.Katelyno taškai leido išlaikyti bent 4 taškų persvarą (29:25). Sėkmingą atkarpą sužaidė „Lietuvos rytas“: penki Tyrese’o Rice’o ir Stepono Babrausko taškai leido susikrauti kiek saugesnį 10 taškų pranašumą (35:25).

Po šalto dušo pirmajame kėlinyje atsigavę vilniečiai ir toliau didina atotrūkį. Taiklus S.Babrausko tritaškis išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį 15 taškų (40:25). Po daugiau nei pusės kėlinio tylos varžovams pavyko pelnyti taškus. „Minsk-2006“ žaidėjas realizavo baudos metimą (46:26).

Iš nokdauno pakilusiems varžovams pavyko kiek sumažinti skirtumą. Keletas nerezultatyvių „Lietuvos ryto“ atakų ir skirtumas sumažėjo iki 17 taškų - 51:34.

Trečiąjį kėlinį tritaškių pradėjo M.Katelynas, grąžindamas 20 taškų persvarą šeimininkams (54:34). Į A.Rašičiaus tritaškį varžovai atsakė 5 taškais iš eilės (59:41). 6 taškus be atsako pelniusi „Minsk-2006“ komanda sumažino skirtumą iki 14 taškų (61:47). J.Valančiūnas perėmė kamuolį ir sustabdė varžovų ataką, tačiau sėkmingai užbaigti greito vilniečių puolimo krepšininkui nepavyko.

Varžovai į tai atsakė 2 lengvais taškais (72:57). Po trečiosios rungtynių dalies „Lietuvos rytas“ pirmavo 15 taškų persvara - 74:59.

Paskutinio ketvirčio pradžioje J.Sinica taikliu tritaškiu sumažino „Lietuvos ryto“ persvarą iki 12 taškų, tačiau netrukus R.Seibutis grąžino po trijų kėlinių turėtą persvarą, o L.Robertsas galingu dėjimų padidino skirtumą iki 16 (78:62). R.Seibutis pelnė 2 taškus su pražanga, realizavęs baudos metimą krepšininkas, kurio sąskaitoje jau 18 taškų, padidino skirtumą iki 19 taškų (88:69).

„Lietuvos rytas“ smaginasi aikštėje. L.Robertsas vėl pradžiugino žiūrovus galingu dėjimu (90:69). „Siemens“ arenoje - tikras dėjimų šou: dar kartą krepšį sudrebino L.Robertsas ir R.Seibutis (94:70). „Siemens“ arenoje susirinkę sirgaliai dar labiau pašėlo, kai A.Jomantas pelnė šimtąjį „Lietuvos ryto“ tašką (101:74).

Greitą vilniečių ataką dėjimų užbaigė ir Dovydas Redikas (108:78). „Lietuvos ryto“ sirgaliai skandavo pergalės šūkius, krepšininkai sveikino vienas kitą - „Lietuvos rytas“ 112:86 sutriuškino „Minsk 2006“.

J.Valančiūnas po pergalės padėkojo sirgaliams ir pakvietė kovo 20 d. užkurti pirtį „Donetsk“ ekipai Europos taurės turnyro ketvirtfinalio rungtynėse.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis (7/9 dvitaškių) - 20, J.Valančiūnas (14 atk. kam., 3 blk.) - 14, S.Babrauskas - 13, A.Jomantas - 12, L.Robertsas (5/5 dvitaškių, 6 atk. kam., 3 per. kam.), M.Katelynas ir A.Rašičius po 11, V.Dilys (3/3 dvitaškių) - 8, D.Redikas - 6, T.Rice’as (6 rez. perd.) - 5, P.Dambrauskas - 1.

„Minsk-2006“: J.Knoxas - 18, A.Kudrautsau - 15, B.Maze’as - 13, A.Trastinetskis - 12.